Եվրո–2016–ի ընտրական փուլում Հայաստանի հավաքականը մեկնարկում է Կոպենհագենում, որտեղ սեպտեմբերի 7–ին կմրցի Դանիայի ընտրանու հետ։ Այդ հանդիպումը սպասարկելու է ռումինական մրցավարական բրիգադը՝ գլխավոր մրցավար Ալեքսանդրու Դան Տուդորի գլխավորությամբ։
Տուդորը մեծ փորձ ունի և արդեն 82 միջազգային հանդիպում է սպասարկել։ Նոր մեկնարկած մրցաշրջանում ռումինացուն վստահվել է եվրագավաթային երկու հանդիպում, որոնք երկուսն էլ եղել են ռուս–կիպրոսյան ակումբների մասնակցությամբ («Զենիթ»–ԱԵԼ՝ 3։0 և «Օմոնիա»–«Դինամո Մոսկվա»՝ 1։2)։
Ալեքսանդրու Դան Տուդորն աչքի է ընկնում հանդիպումը վարելու բավականին զուսպ բնավորությամբ և խաղի թելը ձեռքից բաց չի թողնում։ Պատահական չէ, որ 82 միջազգային հանդիպումներում նա ցույց է տվել 332 դեղին քարտ (միջինը մեկ խաղում 4,05), ինչը բավականին միջին ցուցանիշ է։
Այնուամենայնիվ, 11 մետրանոց նշանակելիս ռումինացու համակրանքն ավելի շատ տանտերերի կողմն է. նշանակված 12 հարվածներից 9 եղել են տանտերերի օգտին։ Իսկ, ահա կարմիր քարտեր ցույց տալու հարաբերակցությունն է 9–8։