Երևան, 14.Մայիս.2026,
00
:
00
ՄԵՆՅՈՒ
Գագիկ Ծառուկյանի նախընտրական հանդիպումները Տավուշի մարզում շարունակվում են․ հաջորդ կանգառը՝ Իջևանում Գագիկ Ծառուկյանը Տավուշի մարզի Աչաջուր համայնքում է Ո՞ր ուժերն են առաջատար մարդաշատությամբ. մոնիտորինգի ուշագրավ տվյալները Նոյեմբերյանի Զորական գյուղում հանդիպումն առաջին իսկ րոպեից շեղվեց սովորական կաղապարներից. Նարեկ Կարապետյան ԱՄԷ-ն սկսել է գաղտնի հարվածներ հասցնել Իրանին․ The Wall Street Journal Այս իշխանությունն այսօր պետք է հաշվետվություն ներկայացնի, ոչ թե նախընտրական ճառեր․ Արեգ Սավգուլյան Ինչո՞ւ է ձախողվել «մեղմ ուժը», և ի՞նչ կպատահի Հայաստանի հետ. «Փաստ» Բոլոր ընտրություններից ամենա... «աշխարհաքաղաքականը». «Փաստ» «Հովհաննեսից հետո մեր մխիթարությունն ու ուժը մեր մյուս երեխաները դարձան». Հովհաննես Խաչատրյանն անմահացել է հոկտեմբերի 3-ին, տուն «վերադարձել»... մոտ երեք ամիս անց. «Փաստ» Եվրոպան՝ «պատի» առջև. մարտահրավերներ ու հակասություններ. «Փաստ»


Три типа женщин, которых не стоит брать в подруги

Lifestyle

Есть несколько типажей, которых не стоит выбирать ни в подруги, ни в партнеры по жизни ибо ничего кроме измотанных нервов отношения с ними не принесут.

1. Истеричка

Несмотря на отталкивающее название, представительницы данного типа внешне могут выглядеть крайне привлекательно. Быть миловидными, стройными, хорошо образованными. В первичном контакте стратегия истерички – соблазнение. Причем, направлено оно как на мужчин, так и на женщин.  В случае с мужчинами соблазнение носит сексуальный подтекст. С женщинами же истерички соблазняют на дружбу – могут делать комплименты, говорить о том, как чудно было бы проводить с вами время. Текст может быть разным и зависеть от конкретной ситуации и от особенностей всех вовлеченных в нее людей. Но главная особенность любого текста, исходящего из уст истероида, который от вас чего-нибудь хочет – он звучит соблазняюще. Сама истеричка при этом тоже мила, нежна и прекрасна, как розовая зефирка. Далее, если вы соблазнились, поверили и потянулись дружить с истеричкой, от розового зефира не остается и следа. На смену ему приходит жесткий электрошок. Частая смена настроений, от ярко-восторженного до убийственно мрачного, возникает в ситуациях, которые никак не соответствуют такому накалу страстей. А, главное, что виноваты в этих сменах всегда те, кто рядом. И самое трудное для них то, что истеричка никогда не церемонится в выражениях. Все обвинения звучат, как удары и пощечины, за какие-то пару минут человека размазывают в дерьмо. Истеричка всегда ударит «ниже пояса» и никогда не пропустит болевую точку, если ее нащупала. Через пару минут, когда эмоции будут выплеснуты, истерик вполне себе быстро перескочит в точку «плюс» и даже может начать привычно соблазнять окружающих. Но как окружающим вылезти из-под плинтуса? И нужны ли кому-нибудь такие качели?

2. Мазохистка

Внешне мазохи бывают двух типов — либо очень полные, рыхлые, с преобладанием жира в нижней части туловища — на попе и бедрах, либо же худые, но жилистые. Несмотря на худобу, ощущения хрупкости они не производят. С психологической точки зрения этот тип очень сложный, потому что состоит из двух- садиста и мазохиста. Привычная среда обитания мазохиста -это страдания, но если внешних, «естественных» страданий нет, то мазохист очень быстро становится садистом и начинает изводить окружающих до тех пор, пока они не ответят — не дадут мазоху нужной доли страданий. Даже в семейных парах, где один из супругов внешне яркий садист, второй такой же яркий мазохист, то есть  как будто каждый выбирает себе только по одной ипостаси – не все так просто, они все равно не могут оставаться только на одном полюсе «мучить или страдать». Муж-садист, после избиения жены-мазохистки, впадает в стыд и раскаяние, начинает заниматься и самобичеванием, и просит прощения, и валяется в ногах, то есть превращается в мазохиста. Жена же на какое-то время становится садистом — она не прощает, заставляет помучиться, почувствовать себя униженным, иногда придумывает эти самые унижения, которые могут быть весьма изощренными. Через какое-то время роли опять меняются.  В дружбе с мазохисткой, если у вас отсутствуют садо-мазо наклонности быть невозможно. Сначала она будет страдать. Вы, как хороший друг, попытаетесь вытащить ее из страданий. Предложите помощь, другой вариант, решение, альтернативные взгляд. На все ваши предложения мазохист будет отвечать «да, но». «Да, спасибо, что ты предложила мне другую работу, но меня вряд ли возьмут туда, потому что всех берут по блату». «Да, хорошо, что в социальных центрах есть бесплатная психологическая помощь или телефон доверия, но за бесплатно работают, наверное, только плохие психологи, а значит они мне не помогут, а на платного у меня денег нет». «Да, ты даешь мне деньги на психолога, спасибо, но я не могу к нему пойти, потому что у меня порвались единственные зимние ботинки и вообще сейчас холодно». Через какое-то время, вы почувствуете себя так, вроде бы поливали пустыню Сахара из пластикового 5-ти литрового ведра. Причем, носили эти ведра с водой пешком из Киева. Потому что ничего из того, что вы предложите мазохисту, ему не подходит. Параллельно, мазохист будет обижать на вас за то, что предлагаете не так и не то. И будет эту обиду постоянно вам выражать. Сначала вы попробуете оправдываться и объяснять, что правда не думали и не хотели ничего «такого». Но, опять же, быстро ощутите «полив Сахары». Обилие чужих страданий рядом, само по себе изнуряет, а если вас еще и пытаются в них обвинить – изнуряет вдвойне. Чем дружить с мазохисткой, лучше и правда помогать детям Африки или Индии- помощь так же раствориться, где уж ей не раствориться в миллиардах страждущих, но вы хотя бы не будете чувствовать себя выжатой и бесполезной.

3. «Себе на уме» или «продуманная» женщина

Мужчины сами часто создают такие условия отношений, когда с ними можно быть только расчетливой стервой. Или так больно ранят женщину, что после этого «ранения» она решает закрыться и стать потребительницей. Конечно, все это вопросы выбора — можно выбрать поискать другого мужчину или отпустить травмирующий опыт. А можно выбрать стать потребительницей и стервой. Но в случае такого выбора, можно хотя бы понять, чем он обусловлен. Когда же женщина начинает искать выгоду от другой женщины… «Заплати за меня, я забыла кошелек (у меня очень крупная купюра, с нее нет сдачи), я тебе потом отдам».

«Потом» никогда не наступает  или наступает после очень долгих напоминаний. «О, ты едешь в мою сторону, подвези меня» — сначала подвезти не тяжело, тем более вам действительно по дороге. Только скоро вы замечаете, что вас никогда не предлагают подвезти или машина просительницы всегда стоит в ее гараже, а ездить она предпочитает на вашей. «Твой ребенок ходит на танцы вместе с моим, подвези моего, пожалуйста, ты же все равно туда едешь» — опять же, вы становитесь вечным водителем для чужого ребенка, но никто не спешит хотя бы раз забрать и отвезти вашего. Все это очень быстро вызывает ощущение, что вас использовали. В равных отношениях всегда присутствует обмен – ты отдаешь что-то и ты получаешь. Ищите равного обмена.

 

 

Ահազանգում է ԴՕԿ կուսակցության պատգամավորության թեկնածու Նառա ԳևորգյանըՀայտնաբերվել է որպես անհետ կորած որոնվող 89-ամյա Ժորժիկ Սիմոնյանի դիակը«Կամազ»-ը Դավիթ Բեկի փողոցում մխրճվել է բնակչի տան մեջ․ կա զnհ Ռամոսը կգնի «Սևիլիա» ակումբի բաժնետոմսերի 80%-ը Դեմ ենք, որ լինի որևէ ուժ, որն ունենա այսօրվա պես բացարձակ իշխանություն․ Էդմոն Մարուքյան«Պետք է կանգնեցնենք մեր երկիրը անդունդի եզրին հասցրած այս թույլ, անիմաստ իշխանությանը». Սամվել Կարապետյան (տեսանյութ)«Ուժեղ Հայաստան» -ի քարոզարշավին Դիլիջանի անձրևն էլ չի կարող խանգարելՌոբերտ Քոչարյանի հետ մասնակցել եմ պատերազմին և վստահ եմ նրա վրա․ քաղաքացիՀրшդադար կհաստատվի այն պահին, երբ Զելենսկին դուրս բերի Ուկրաինայի ԶՈւ-ն ռուսական տարածքներից. Պեսկով«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի քարոզարշավը Երևանի Նոր Նորք վարչական շրջանումՍամվել Կարապետյանի հանդիպումը Գեղարքունիքի մարզի բնակիչների հետՓաշինյանը Արցախից բացի ավելի վտանգավոր բաներ է արել, մենք կամաց-կամաց ամեն ինչ բացահայտելու ենք․ Սամվել ԿարապետյանԿալասի հայտարարությունները դուրս են նրա մանդատի շրջանակներից. Զախարովա Մշակույթի գործիչները միանում են Ուժեղ Հայաստանին․ Արման Նավասարդյանը ընտրում է փոփոխությունըՄեզ ոչ մի ասֆալտ պետք չէ, եթե այս հողերի վրա հայեր չեն ապրելու, իսկ նոր ճանապարհներով անարգել երթևեկելու են ադրբեջանցիները. ԿարապետյանՄենք պետք է ապահովենք հասարակության բարեկեցությունը, մենք միասին պետք է արձանագրենք Հայ ժողովրդի հաղթանակը. Արամ ՎարդևանյանՌԴ Բելգորոդի մարզում էլեկտրագնացքը դուրս է եկել ռելսերից. կա վիրավnր Մենք ձեզ հետ պետք է Սևանա լիճը դարձնենք մեծ տնտեսական գործունեություն ունեցող հիմնարկ. Սամվել Կարապետյանը` Գեղարքունիքի մարզի բնակիչների հետ հանդիպմանը Ծնվել է Լիլի Մորտոյի դուստրը՝ Ավրորան Փոփոխությանը ոչինչ չի կարող խանգարել. «Ուժեղ Հայաստան»«Հիստերիայի մեջ է, կարող է լացել, ծնկի գալ, մեր ուժն է նրան ծնկի բերելու»․ Սամվել Կարապետյան Իրանում ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հետ hակամարտnւթյան ընթացքում զnhվածների թիվը կազմում է 3,483Իշխանափոխության բանաձևը. ելույթս Գավառ քաղաքում․ Էդմոն ՄարուքյանՖլորիդա նահանգում hրդեհի մակերեսը հասել է 48,5 հազար քառ. կմ-ի. Ջորջիա նահանգում կրակը nչնչացրել է ավելի քան 120 բնակելի տունՆարեկ Կարապետյանի և «ուժեղ» թիմի այցը Դիլիջանի «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի գրասենյակԻջևանցիներ ջան, ձեր բարբառի նման քաղցր եք դուք․ մի քանի բացառություն հաշվի չառած․ Նարեկ ԿարապետյանՎրաստանում անհայտ անձինք Հայ Առաքելական և Ուղղափառ եկեղեցու սրբապատկերները նետել են աղբամանի մոտՍիրելի դիլիջանցիներ, եղանակային պայմանների պատճառով մեր այսօրվա համերգային ծրագիրը հետաձգվում է․ «Ուժեղ Հայաստան»Խոստովանիր,որ Սև լճի բանակցություններում քո հովանավորությամբ թուրքերը հետ չէին քաշվում․ Արշակ ԿարապետյանՍամվել Կարապետյանի հանդիպումը Գեղարքունիքի մարզի բնակիչների հետԿիևն ու Վաշինգտոնը պատրաստվում են ստորագրել համաձայնագիր, որը թույլ կտա ուկրաինական ԱԹՍ-ներ արտահանել ԱՄՆԹույլ չեն տալու երկիրը գնա նախկին բարքերին․ մենք դա բացառում ենք և դրա երաշխավորն ենք․ Էդմոն ՄարուքյանԻջևանում Նարեկ Կարապետյանը հարգանքի տուրք է մատուցել Ցեղասպանության զոհերի հիշատակինՈւմ անունն էլ լինի՝ հարցը մեկն է․ ուր են տանում Հայաստանը. Մհեր ԱվետիսյանՄեծ ակնկալիքներ ունեմ Ռոբերտ Քոչարյանից, որ հետ կբերի մեր Արցախը և տեր կկանգնի Հայաստան աշխարհին․ քաղաքացի Նարեկ Կարապետյանը Իջևանում և Հաղարծինում ջերմ շփվում է քաղաքացիների հետԱՄՆ հետախnւզությունը ցույց է տալիս, որ Իրանը պահպանում է զգալի hրթիռային կարողություններ. NYT«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամները Իջևանում ենԺողովուրդը իշխանությունը կտա արժանիներին․ Ավետիք ՉալաբյանԶՊՄԿ-ն շարունակում է մնալ Հայաստանի արդյունաբերության գլխավոր հենասյուներից մեկըՀայաստանը ընտրության առաջ․ ինքնիշխանությո՞ւն, թե՞ աշխարհաքաղաքական շրջադարձ Քաղաքացիներին ներկայացնում ենք «Ուժեղ Հայաստան» -ի ծրագրերը․ Մենուա ՍողոմոնյանԷս ի՞նչ համով հացիկ ես բերել մեզ համար. Նարեկ Կարապետյանի ջերմ շփումը «Ուժեղ Հայաստան»-ին աղ ու հացով դիմավորած իջևանցի փոքրիկի հետՆաիրի Սարգսյանի ելույթը Նոյեմբերյանում․ «Մենք պետք է վերադառնանք մեր իրական արժեքներին, դատապարտենք սուտը, մերժենք ստախոսին և կերտենք ուժեղ, անվտանք, արժանապատիվ, համայն հայության Հայաստան» Ու՞մ եք տեսնում Հայաստանի վարչապետ․ հարցում Նարեկ Կարապետյանի ելույթը ԻջևանումԻջևանի Գանձաքար գյուղը, տատիկիս գյուղն է, ուրախ էինք հյուրընկալվել. Նարեկ ԿարապետյանԳյուղացին մեր երկրի հենասյունն է՝ սահման պահողը, բերք ու բարիք ստեղծողը, ժողովրդին կերակրողը․ Գագիկ ԾառուկյանՈրքանո՞վ է լուրջ երկրի ղեկավարի ֆեյսբուքում սրտիկ անելը. Հարցում Կարապետյանի 5 տնտեսական քայլերի մասին տեղյա՞կ եք. Հարցում Իջևանում