Բյուբյուլօղլին հանդես է եկել Հայաստանի դեմ սադրիչ հայտարարություններով
ՄիջազգայինՌուսաստանի Դաշնությունում Ադրբեջանի դեսպան Փոլադ Բյուլբյուլօղլին արդեն որերորդ անգամ հանդես է գալիս Հայաստանի դեմ սադրիչ հայտարարություններով` փորձելով սեպ խրել դարերով ապացուցված հայ եւ ռուս ժողովուրդների բարեկամության մեջ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ադրբեջանական ANS հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում, անդրադառնալով ապրիլի սկզբին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության դեմ սեփական երկրի զինված ուժերի ռազմական ագրեսիայի հետ կապված Ադրբեջանին զենք վաճառելու դեմ Հայաստանում ՌԴ-ի դեսպանատան առջեւ հանրության արդարացի բողոքներին, Բյուլբյուլօղլին հայտարարել է, թե «Ռուսաստանում հասկացան, թե ով է իրենց բարեկամը, ով`թշնամին»:
«Ապրիլյան իրադարձությունները շատ պահեր ցույց տվեցին: Երեւանում ՌԴ-ի դեսպանատան առջեւ հակառուսական բողոքի ակցիաներից եզրակացնելի է, թե ով է Ռուսաստանի բարեկամը, եւ ով թշնամին, ով է վստահելի բարեկամ, եւ ում է կարելի ավելի շատ վստահել: Այդ պատճառով էլ Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի միջեւ հարաբերությունները գնալով ավելի զարգանում են», -ասել է նա:
Ավելին, ադրբեջանցի դեսպանը եւս մեկ անգամ հայտարարել է, որ Ադրբեջանն ու նրա ժողովուրդը «պատրաստ են» Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը լուծել ռազմական ճանապարհով:
Ինչպես երեւում է` հետ չմնալով սեփական պետության որդեգրած հակահայկական քաղաքականությունից, որպես «երգիչ-երգահան» իր անտաղանդությամբ փայլող Փոլադ Բյուլբյուլօղլին որոշել է սեփական ժողովրդի աչքին հայրենասերի վարկանիշ ձեռք բերել հայ ժողովրդի դեմ սադրիչ հայտարություններով` մոռանալով, թե Ադրբեջանում վերջին 24 տարիներին իշխանությունների դրդմամբ ինչքան հակառուսական ագրեսիվ բողոքի ակցիաներ, վայրենի հանրահավաքներ են անցկացվել, որտեղ անգամ հայհոյանքներ են հնչել ռուս ժողովրդի հասցեին:
Ի գիտություն ադրբեջանցի սադրիչ դեսպանին` Երեւանում ապրիլյան իրադարձությունների հետ կապված բողոքի ակցիան ուղղված էր ոչ թե ռուս ժողովրդի, այլ Ադրբեջանին ռուսական զենք վաճառելու դեմ, որն ադրբեջանցիները օգտագործում են Ղարաբաղի խաղաղ բնակչության դեմ: Իսկ ռուս ժողովուրդը դարերի փորձով իսկապես գիտի, թե իրականում ով է Ռուսաստանի բարեկամը, իսկ ով՝ թաքնված թշնամին, որը պահը գալու դեպքում հարվածում է թիկունքից: