ԻՊ զինյալնեչը գրոհել են ադրբեջանա-թուրքական համատեղ սփյուռք կազմակերպության օֆիսը
Հոլադիայում թվով 30 ԻՊ զինյալներ հարձակվել են ադրբեջանա-թուրքական սփյուռք կազմակերպության օֆիսի վրա: Արդյունքում մեկ մարդ գլխին ստացած հրազենային վնասվածքից մահացել է, օֆիսի մյուս աշխատակիցները տարբեր աստճանի մարմնական վնասվածքներ են ստացել: Այս պահի դրությամբ օֆիսն ու մեչետը գտնվում են ոստիկանության հսկողության տակ:
Պատկերացնում եք, այն աստիճան «սկոլզկի» ազգ են թե թուրքերը, թե ադրբեջանցիները, որ ԻՊ գրոհայինները հարձակվեցին իրենց «եղբայր» պետությունների քաղաքացիների վրա, այն էլ արտերկրում:
Այո ԻՊ գրոհայինները ահաբեկիչներ են, մարդասպաններ են, դահիճներ են, բայց նաև արդար դատաստանի կողմնակիցներ են: Երբ նոր-նոր էին Իսլամիստները համալրում իրենց շարքերը և տեռորներ էին իրականացնում մոլորակի տարբեր հատվածներում, կարծիքներ հնչեցին, որ նրանք նպատակ ունեն նաև համալրվել ադրբեջանի և թուրքիայի իրենց «եղբայրներով»:
Թուրքիան հիմա գլխին է տալիս ամենայն հավանականությամբ, չէ որ ժամանակին Սիրիայի սահմանին ծածուկ, բայց ակտիվ համագործակցում էր Իսլամիստնմերի հետ, ընդդեմ Ռուսաստանի: Հասկանալի էր, որ դա ԱՄՆ պռոեկտն էր, իսկ թուրքերի կարճ խելքով, այդ քայլով` իսլամիստներին աջակցելով, զերծ կմնա սեփական պետությունում տեռորներից, ինչպես նաև սեփական քաղաքացիներին զերծ կպահեն այդ նույն տեռորիստներից: Ժամանակը ցույց տվեց, որ իսլամիստները դավանում են իրենց գաղափարներին և սկզբունքներին և նրանց համար բացարձակ կապ չունի, թե դիմացին ով է, եթե կա կարիք կտրաքացնեն: Դեռ կպարզի, թե իրականում ինչ միտում ունի այս ադրբեջանա-թուրքական «փռթոցին» իսլամիստների կատարմամբ, բայց փաստը մնում է փաստ, որ իսլամիստների և ադրբեջանա-թուրքական պետության միջև հաշտություն և համախմբում հետայսու դժվար կլինի, ինչը ինչ-որ չափով ձեռք չէր տա նաև Հայաստանին:
Հ.Գ. Իսկ ոչխարազավրենրին էլ թթող սա դաս լինի, որ մյուս անգամ իրենց բանակի շարքերը նման տեռորիստներով չհամալրեն, թե չէ դրանք գիժ են, կարող ա մի օր էլ ֆռան ու իրանց գնդակահարեն: Չնայած «յա զա»: