Ո՞վ կարող է հանդես գալ որպես Ռուբեն Վարդանյանի ազատ արձակման շահագրգիռ կողմ. «Փաստ» «Հպարտ եմ, որ Էդուարդի նման որդի ունեմ». Էդուարդ Հարությունյանն անմահացել է 2022 թ. սեպտեմբերի 13-ին Ճակատենի դիրքերում. «Փաստ» Չորս տարի անց. ուկրաինական պատերազմը` որպես տրանսֆորմացիայի կատալիզատոր. «Փաստ» «Դարձ ի շրջանս յուր». ի՞նչ է կատարվում անշարժ գույքի շուկայում արհեստական «բումից» հետո. «Փաստ» «Ժողովրդին պատերազմով վախեցնելով, Ադրբեջանի հետ համագործակցելով, «խաղաղության» քարոզ անելով՝ փորձելու են ինչ-որ արդյունք ստանալ». «Փաստ» Ո՞ր դեպքում ՔԿՀ ծառայողը հավելավճար ստանալու իրավունք ձեռք չի բերի. նախագիծ. «Փաստ» Արդյո՞ք ավելի սանձարձակ կդառնա պատերազմը Եկեղեցու դեմ. «Փաստ» Վահագն Խաչատուրյանն ինչ-որ բա՞ն է ակնարկում Նիկոլ Փաշինյանին. «Փաստ» Հանրությունը հերքում է ԿԳՄՍՆ-ի «հերքումը». «Փաստ» Ռուսաստանը մշակում է նոր հիպերձայնային զենք, հայտնել են Գլխավոր շտաբում
Ադրբեջանում 25 հազար դիմորդների ավելի քան 80 տոկոսն «անբավարար» է ստացել
Ադրբեջանում բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ դիմած 24.921 դիմորդներից միայն 6 հոգին են կարողացել քննություններում բարձր` 700 միավոր հավաքել, իսկ 80 տոկոսից ավելին «անբավարար» գնահատական է ստացել:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, «Ազադլըգ» թերթն այդ առնչությամբ գրում է, որ եթե նախորդ քննաշրջաններում պատկան մարմինները հայտնում էին քննություններից 0-100 միավոր հավաքած դիմորդների թիվը, ապա այս տարի խուսափել են դա անել, որպեսզի մեկ անգամ եւս չբացահայտվի Ադրբեջանում կրթության աղետալի վիճակը:
Թերթը գրում է, որ խայտառակ արդյունքներ է գրանցվել նաեւ ավելի վաղ ուսուցիչների վերաորակավորման քննությունների անցկացման ժամանակ:
«Հայտնի ճշմարտություն է Ադրբեջանում կրթության ոլորտը կոռուպցիայի մեջ թաղված լինելը, միջնակարգ դպրոցի գործունեության կորուստը, եւ այն, որ երկրում զանգվածային անգրագիտություն է տիրում: Իսկ ադրբեջանական կառավարությունը ցանկանում է խուսափել 24.921 դիմորդներից միայն 6-ի 700 միավոր հավաքելու խայտառակ արդյունքից: Վիճակն այնքան վատ է, որ 6 հոգու բարձր արդյունքը որպես սենսացիա է ներկայացվում: 6 հոգու 700 միավոր հավաքելու համար ուրախանալու փոխարեն, պետք է ամոթ զգանք հազարավոր դիմորդների «2» գնահատական ստանալու համար», -գրում է թերթը: < /p>
Թերթը գրում է, որ Ադրբեջանի իշխանությունները զբաղված են թերի կամ չեղած հաջողություններն աննախադեպ զարգացում ներկայացնելով, ժողովրդին խաբելու միջոցով ժամանակ շահելով, ինչի պատճառով իրավիճակը երկրում բոլոր բնագավառներում գնալով ավելի վատանում է: