Ռուսաստանի Գերագույն դատարանը հրաժարվել է Թելման Իսմայիլովին սնանկ ճանաչել
ՄիջազգայինՌուսաստանի Գերագույն դատարանը ուժի մեջ է թողել ստորին ատյանների որոշումները, որոնք չեղյալ են համարել չերկիզովյան շուկայի նախկին տնօրեն, ԱՍՏ խմբի հիմնադիր Թելման Իսմայիլովի սնանկության մասին որոշումը: Այդ մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
ՌԴ ԳԴ-ն չեղյալ է համարել Իսմայիլովի վերաքննիչ բողոքը, որը խնդրել էր գործը հետագա քննության համար փոխանցել գերագույն դատական ատյանի տնտեսական կոլեգիային: Մոսկովյան մարզի արբիտրաժային դատարանը 2015-ի դեկտեմբերին Զուբկովի հայտարարության հիման վրա Իսմայիլովին սնանկ էր ճանաչել եւ նրա ունեցվածքի վաճառքի պրոցեդուրա էր սկսել: Սակայն իններորդ արբիտրաժային դատարանը մարտին չեղյալ է համարել այդ որոշումը: Դատարանը չապացուցված է համարել Զուբկովի կողմից Իսմայիլովին 15 մլն ռուբլու փոխանցումը եւ համապատասխանաբար` պարտքի առաջացումը, որը հիմք է հանդիսացել սնանկության վերաբերյալ պահանջի համար: Մոսկովյան արբիտրաժային դատարանը մայիսին ուժի մեջ է թողել վերաքննիչ դատարանի վճիռը սնանկության մասին որոշումը չեղյալ համարելու մասով: