Դինքի սպանության գործով կասկածյալը նոր պաշտոն է ստացել
ՄիջազգայինՍտամբուլի հայկական «Ակոս» պարբերականի նախկին գլխավոր խմբագիր Հրանտ Դինքի սպանության գործով կասկածյալ Էնգին Դինչը, ով զբաղեցնում էր Տրապիզոնի ոստիկանության հետախուզական բաժնի պետի պաշտոնը, նշականվել է Էսքիշեհիրի ոստիկանության պետի պաշտոնում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է թուրքական «Հուրիեթ» պարբերականը:
Ընդհանուր առմամբ, երկրում նշանակումներ են արվել 34 նահանգների ոստիկանական վարչություններում:
Ստամբուլի ծանր հանցագործությունները քննող 14-րդ դատարանում հոկտեմբերի 10-ին կայացած դինքի սպանության դատական նիստին առաջին անգամ ներկա է գտնվել սպանության գործի կասկածյալ Էնգին Դինչը: Մինչև պաշտպանական ելույթը սկսելը Էնգին Դինչը նշել էր, որ ցավում է Հրանտ Դինքի սպանության համար:
Ստամբուլի «Ակոս» թերթի հայազգի խմբագրապետ Հրանտ Դինքը սպանվել է 2007 թվականի հունվարի 19ին` խմբագրությանառջեւ նրա վրա կատարված զինված հարձակման արդյունքում: 2012 թվականի հունվարի 17ին դատարանի որոշմամբ` Դինքիսպանության կազմակերպիչ Յասին Հայալը դատապարտվեց ցմահ բանտարկության, իսկ անմիջական հանցագործՕգյունՍամասթը` 22 տարվա ազատազրկման:
2014 թվականի հոկտեմբերին Ստամբուլի ծանր հանցագործությունների գործերով 5րդ դատարանը որոշում է կայացրել ՀրանտԴինքի սպանության գործով դատավարությունը սկսել զրոյից: