Լիբանանի նոր կառավարության կազմության շուրջ բանակցությունները շարունակվում են
Լիբանանում նոր կառավարության կազմության շուրջ բանակցությունները շարունակվում են: Այս մասին տեղեկացնում է Լիբանանում Արմենպրեսի թղթակիցը: Ներկայացնում ենք հոդվածն ամբողջությամբ:
Nոր կառավարութիւնը պիտի ըլլայ կարճատեւ  եւ անոր հիմնական աշխատանքը պիտի ըլլայ ընտրական նոր օրէնքի մշակումն ու երեսփոխանական ընտրութեանց նախապատրաստութիւնը: Յունիս 2017-ին կ՛աւարտի ընթացիկ խորհրդարանի պաշտօնավարութեան ժամանակաշրջանը, եւ կողմերը գրեթէ միաձայնութեամբ համամիտ են խորհրդարանական նոր ընտրութեանց կայացման` ամէն գնով մերժելով խորհրդարանի պաշտօնավարութեան  անգամ մը եւս երկարաձգումը:
Այս եւ յարակից հարցեր կառավարութեան կազմութեան ճիգերու կողքին  արծարծուեցան երէկ կէսօրէ ետք նախագահ Միշել Աունի եւ վարչապետ Սաատ Հարիրիի միջեւ տեղի ունեցած հանդիպումին ընթացքին: Վարչապետ Հարիրի նախագահին փոխանցեց ցարդ իր ունեցած խորհրդակցութեանց արդիւնքները խնդրոյ առարկայ զանազան կողմերու ներկայացուցիչներուն հետ: Պաապտայի պալատի աղբիւրներ դրական որակեցին տեսակցութեան մթնոլորտը:
Երեսուն անդամներէ բաղկացած  կառավարութիւնը  պիտի ընդգրկէ  երկու հայ  նախարար:  Լաւատեղեակ աղբիւրներու համաձայն   հայ  նախարարները պիտի ըլլան  Յակոբ  Բագրատունին եւ Ժան  Օղասապեանը»: