Թուրքիայում աշխատանքից հեռացվել է ավելի քան 15 հազար մարդ
Թուրքիայում հայտարարված արտակարգ դրության պայմաններում երկրի պետական ոլորտների տարբեր ճյուղերում նոր հեռացումներ են տեղի ունեցել: Ընդհանուր առմամբ որոշում է կայացվել 15 հազար 726 աշխատակցի նկատմամբ: Ինչպես հաղորդում է Արմենպրեսը, այս մասին տեղեկացնում է թուրքական «Հուրիեթ» պարբերականը:
Նոր որոշմամբ երկրի զինված ուժերից հեռացվել է 1988 մարդ, անվտանգության վարչությունից` 7586-ը:
Թուրքիայի ներքին գործերի նախարարությունից և դրան կից կառույցներից հեռացվել է 2 հազար 696 մարդ, առողջապահության նախարարությունից` 752, ֆինանսների նախարարությունից` 526, ընտանիքի և սոցիալական քաղաքականության նախարարությունից` 131, ազգային կրթության նախարարությունի` 119, կրոնական գործերի նախարարությունից` 94, էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարությունից` 73, անտառի և ջրային գործերի նախարարությունից` 52, ազգային պաշտպանության նախարարությունից` 23, երիտասարդության և սպորտի նախարարությունից` 13, մշակույթի և զբոսաշրջության նախարարությունից` 11: Հեռացումներ են կատարվել այլ պետական կառույցներից ևս:
Բացի այդ, որոշում է կայացվել 550 միություն, 9 լրատվամիջոց և 19 մասնավոր առողջապահական հիմնարկ փակելու վերաբերյալ:
Թուրքիայում արտակարգ դրություն էր հաստատվել հուլիսի 15-ի ռազմական հեղաշրջման փորձից հետո:Կառավարության նոր որոշմամբ` հոկտեմբերի 19-ից երկրում արտակարգ դրությունը երկարաձգվել է ևս 3 ամսով: