«Մա՛մ, երկար չեմ կարող խոսել, բոլորին կբարևես, կասես, որ ամեն ինչ լավ է». Վահագն Գևորգյանն անմահացել է հոկտեմբերի 10-ին Հադրութում, տուն «վերադարձել»... մոտ չորս ամիս անց. «Փաստ» «Իրենց միակ կարմիր գիծը իշխանությունը պահելն է, մնացած բոլոր դեպքերում ցանկացած կարմիր գիծ հատելի է այս իշխանությունների համար». «Փաստ» Երբ նման հայտարարություններ անում է վարչապետը, դա արդեն հակաժողովրդավարական հրահանգ ու ցուցում է. «Փաստ» Անկումային և ճգնաժամային. Հայաստանի արտաքին առևտրի դիսբալանսը. «Փաստ» Ամոթի ու խայտառակության խարանով դաջված. ո՞ւմ են երջանկացնում Հայաստանի իշխանությունների գործողությունները. «Փաստ» Ի՞նչ պլաններ ունեն Արևմուտքն ու Փաշինյանը երկաթուղու առումով. «Փաստ» Ալիևի առջև Փաշինյանի նվաստացումից հետո եկել է հզոր առաջնորդության ժամանակը․ «Ուժեղ Հայաստան» (տեսանյութ) Ինչո՞ւ Սամվել Կարապետյանն այստեղ չէ, նրա հանցանքը Աստծու և Քրիստոսի պաշտպանը լինելն է․ Ռոբերտ Ամստերդամ (տեսանյութ) Մի փոքրիկ հողակտոր, և ամբողջ Միացյալ Նահանգներն ու Եվրոպան ամբողջությամբ կապահովվեն արևային էներգիայով Կարապետյան ընտանիքը` քաղցկեղ ունեցող երեխաների կողքին
Զիգմար Գաբրիելը մտադիր է մարտահրավեր նետել Անգելա Մերկելին. Bild
Գերմանիայի սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության (ԳՍԴԿ) նախագահ Զիգմար Գաբրիելը մտադիր Է ԳԴՀ-ի կանցլերի թեկնածու դառնալ ԳՍԴԿ-ից եւ դրանով իսկ մարտահրավեր նետել Անգելա Մերկելին, որն ավելի վաղ հայտարարել Էր չորրորդ ժամկետի համար իր թեկնածությունն առաջադրելու պատրաստակամության մասին:
Այդ մասին հունվարի 10-ին հայտնել Է Bild թերթը:
Հրատարակությունը նշել Է, որ պաշտոնապես թեկնածության մասին հայտարարվելու Է սոցիալ-դեմոկրատների՝ հունվարի 29-ին կայանալիք համագումարում: Թերթը գրում Է, որ Գաբրիելին դժվարությամբ Է տրվել այդ որոշումը. հարցումների համաձայն, կուսակցության ներսում նա ավելի քիչ ժողովրդականություն Է վայելում, քան, օրինակ, Եվրախորհրդարանի ղեկավար Մարտին Շուլցը: Բացի այդ, փետրվարին փոխկանցլերն ու նրա կինը սպասում են երկրորդ երեխային:
Այդուհանդերձ, այդ թվում նախկին կանցլեր Գերհարդ Շրյոդերի խորհրդով, Գաբրիելը որոշում Է ընդունել գնալ այդ քայլին:
«Ակնհայտ Է, որ եթե նա հրաժարվի 2017 թվականին կանցլերի թեկնածու առաջադրվելուց, ապա կարող Է կորցնել կուսակցության նախագահի պաշտոնը: Նա դա պատվի հարց Է համարում»,-նշել Է տաբլոիդը: 2016 թվականի ամռան վերջից Գաբրիելը նպատակասլաց կերպով պատրաստվում Է նախընտրական մրցարշավին, հայտնել Է Bild-ը:
ԳՍԴԿ-ի վարչությունում թերթի տեղեկատվությունը որակել են «շահարկումներ», նշելով, որ այն հարցը, թե ով կգլխավորի սոցիալ-դեմոկրատներին ընտրություններում, լուծվելու Է հունվարի վերջին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը: