Ամոթի ու խայտառակության խարանով դաջված. ո՞ւմ են երջանկացնում Հայաստանի իշխանությունների գործողությունները. «Փաստ» Ի՞նչ պլաններ ունեն Արևմուտքն ու Փաշինյանը երկաթուղու առումով. «Փաստ» Ալիևի առջև Փաշինյանի նվաստացումից հետո եկել է հզոր առաջնորդության ժամանակը․ «Ուժեղ Հայաստան» (տեսանյութ) Ինչո՞ւ Սամվել Կարապետյանն այստեղ չէ, նրա հանցանքը Աստծու և Քրիստոսի պաշտպանը լինելն է․ Ռոբերտ Ամստերդամ (տեսանյութ) Մի փոքրիկ հողակտոր, և ամբողջ Միացյալ Նահանգներն ու Եվրոպան ամբողջությամբ կապահովվեն արևային էներգիայով Կարապետյան ընտանիքը` քաղցկեղ ունեցող երեխաների կողքին Այս մարդը վերջին ութ տարվա ընթացքում ինչ ուզել է, ստացել է Փաշինյանից։ Կա՞ կասկած, որ Փաշինյանի կառավարությունը, եթե վերընտրվի, սա էլ չի ստանա. Նարեկ Կարապետյան Պուտինի վարքագիծը նման է խելագարության․ Ռյուտե Ինստիտուցիոնալացված սպառնալիք Հայաստանի համար. «Փաստ» Այս ամենից շահում է միայն ԱՄՆ-ը. «Փաստ»
Գուտերիշը Ժնեւում բացել Է Կիպրոսին նվիրված խորհրդաժողովը
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիու Գուտերիշը Ժնեւում բացել Է Կիպրոսին նվիրված խորհրդաժողովը, որը գումարվել Է, որպեսզի քննարկի անվտանգության երաշխիքները կիպրական հակամարտության կարգավորման գործընթացի շրջանակներում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Համաժողովին մասնակցում են Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Անաստասիադիսը, կղզու թուրքական համայնքի առաջնորդ Մուստաֆա Աքընջին, Կիպրոսի անկախության երաշխավոր երկրների՝ Մեծ Բրիտանիայի, Հունաստանի եւ Թուրքիայի ԱԳ նախարարությունների ղեկավարները, ինչպես նաեւ Եվրամիության պատվիրակությունը՝ «դիտորդի եւ շահագրգիռ կողմի» կարգավիճակով:
Խորհրդաժողովը, որն ավարտման ամրագրված ամսաթիվ չունի, նախագահում Է Անտոնիու Գուտերիշը: Նրա համար Ժնեւ ուղեւորությունն առաջինն Է հունվարի 1-ին ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնն ստանձնելուց հետո:
Հայտարարված Է, որ այսօր կկայանա երկու նիստ, ընդ որում՝ երեկոյան նիստը կսկսվի տեղական ժամանակով ժամը 18:00-ին (Երեւանի ժամանակով ժամը 21:00-ին):
Հունվարի 9-11-ին Ժնեւում Կիպրոսի Հանրապետության նախագահի եւ թուրքական համայնքի ղեկավարի միջեւ կայացած բանակցությունների հերթական փուլը, չնայած որոշ առաջընթացին, չկարգավորեց կղզու վերամիավորմանը վերաբերող բոլոր դժվարին հարցերը: Մասնավորապես, ինչպես նշում Է ՏԱՍՍ գործակալությունը, տարակարծություններ են պահպանվում ապագա դաշնության բաղկացուցիչ մասերի միջեւ տարածքային սահմանազատման հարցերի շուրջ: