«Հպարտ եմ, որ Էդուարդի նման որդի ունեմ». Էդուարդ Հարությունյանն անմահացել է 2022 թ. սեպտեմբերի 13-ին Ճակատենի դիրքերում. «Փաստ» Չորս տարի անց. ուկրաինական պատերազմը` որպես տրանսֆորմացիայի կատալիզատոր. «Փաստ» «Դարձ ի շրջանս յուր». ի՞նչ է կատարվում անշարժ գույքի շուկայում արհեստական «բումից» հետո. «Փաստ» «Ժողովրդին պատերազմով վախեցնելով, Ադրբեջանի հետ համագործակցելով, «խաղաղության» քարոզ անելով՝ փորձելու են ինչ-որ արդյունք ստանալ». «Փաստ» Ո՞ր դեպքում ՔԿՀ ծառայողը հավելավճար ստանալու իրավունք ձեռք չի բերի. նախագիծ. «Փաստ» Արդյո՞ք ավելի սանձարձակ կդառնա պատերազմը Եկեղեցու դեմ. «Փաստ» Վահագն Խաչատուրյանն ինչ-որ բա՞ն է ակնարկում Նիկոլ Փաշինյանին. «Փաստ» Հանրությունը հերքում է ԿԳՄՍՆ-ի «հերքումը». «Փաստ» Ռուսաստանը մշակում է նոր հիպերձայնային զենք, հայտնել են Գլխավոր շտաբում Սպասվում է կարճատև անձրև. օդի ջերմաստիճանը կնվազի
Ազատության հրապարակում ընթանում է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հանրահավաքը
Երկշաբաթյա քայլերթից հետո Երևանի Ազատության հրապարակում մեկնարկել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հանրահավաքը:
Հանրահավաքի մեկնարկին ելույթ ունեցավ ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Սիրելի հայրենակիցներ, քայլերթի 14  օրերի ընթացքում  մենք Գյումրիից  ոտքով քայլելով հասանք Երևան, և ահա Ազատության հրապարակում ենք:  Սա արշավ էր հանուն Հայաստանի քաղաքացու, ընդդեմ արտագաղթի և հանուն նոր կյանքի:  14 օրերի ընթացքում մենք ոտքով կտրել ենք 212 կիլոմետր ճանապարհ և կատարել շուրջ 320 հազար քայլ: Այդ քայլն արել ենք այսօր այստեղ ձեզ հանդիպելու համար»,- ասաց  Փաշինյանը:
Նա հայտարարեց, որ ցանկանում է համերաշխության ձեռք մեկնել Հայաստանի բոլոր ընդդիմադիր քաղաքական ուժերին: «Սիրելի գործընկերներ, մենք այս ընթացքում շատ հակասություններ ենք ունեցել, կռվել ենք, վիճել ենք, երբեմն նաև իրար վիրավորել ենք, բայց կարծում եմ, որ ժամանակն է, որ ներենք միմյանց»,- ասաց Փաշինյանը:
«Իմ քայլը» նախաձեռնության շրջանակներում Նիկոլ Փաշինյանը, նրա կուսակիցներն ու համակիրները Գյումրիից քայլերթ են իրականացրել՝ այդ ընթացքում լինելով հանրապետության մի շարք բնակավայրերում: Մինչև հանրահավաքի մեկնարկը «Իմ քայլը» նախաձեռնության անդամները շրջայց կատարեցին Երևանում և հանրահավաքի մասին իրազեկում իրականացրեցին: Այդ ընթացքում նրանք նաև ԵՊՀ ներխուժեցին, հանդիպում պահանջեցին ռեկտոր Արամ Սիմոնյանի հետ, սակայն հանդիպումը չկայացավ: