Եվրոպայի առաջնության ոսկե մեդալակիրը որոշեց մեդալը հանձնել Փաշինյանին
Հանրապետության հրապարակում մեկնարկել է Նիկոլ Փաշինյանի նախաձեռնած հանրահավաքը: Ինչպես հայտնում է ORER.am-ը, հավաքը սկսվեց Ազատության ջահը վառելով:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ Ալեն Սիմոնյանը հիշեց, թե ինչպես ԱԺ-ում իր գործընկերներ Լենա Նազարյանի և Արարատ Միրզոյանի` ջահ վառելու ակցիային ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը տվեց «շոու» որակումը: Դիմելով Շարմազանովին` նա հայտարարեց. «Տեսա՞ք` ջահը վառվեց, պարոն Շարմազանով: Այդ ի՞նչ շոու էիք սարքել երեկ ԱԺ-ում»:
ԵՊՀ ուսանող, ակտիվիստ Վահան Կոստանյանն իր ելույթում ուշադրություն հրավիրեց դասախոսների աշխատավարձերի, ուսանողների իրավունքների և հանրապետականացված բուհերի հետ կապված հարցերին:
Երևանի ավագանու «Ելք» խմբակցության անդամ Տիգրան Ավինյանը Հայաստան վերադառնալու կոչ արեց սփյուռքահայերին` կարևորելով պետական կառավարման համակարգում նրանց դերը: Ճանաչված դերասան Հայկ Մարությանն ասաց. «Բոլորը սպասում են, թե ինչ է ասելու Նիկոլ Փաշինյանը, որ վաղվա օրը պլանավորեն: Մեկ ամիս է` Նիկոլ Փաշինյանը փաստացի ղեկավարում է երկիրը»:
Դավիթ Սանասարյանն էլ ընդգծեց, որ Փաշինյանի` Արցախի հարցի հետ կապված հայտարարություններն աննախադեպ էին: Հայտնի երգահան Արմեն Մովսիսյանը գիշերն է ժամանել Երևան: Արվեստագետն այն տպավորությունն ունի, որ եկել է նոր Հայաստան: Նա մարդկանց դեմքերին ավելի շատ ժպիտ է տեսնում:
Եվրոպայի ձյուդոյի առաջնության ոսկե մեդալակիր Ֆերդինանտ Կարապետյանը նշեց, որ ուներ մեկ խնդիր` ամեն գնով հաղթել ադրբեջանցի մրցակցին: Մարզիկը հայտնեց, որ որոշել է մեդալը հանձնել Նիկոլ Փաշինյանին