Ես իմ ժողովուրդի մի մասնիկ եմ և անկախ ամեն ինչհից այնտեղ եմ որտեղ նա է ․․
Մարիամ Հովսեփյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
Ես իմ ժողովուրդի մի մասնիկ եմ և անկախ ամեն ինչհից այնտեղ եմ որտեղ նա է ․․․․․․
Վերջի տարիներին բնակվում եմ Մոսկվայում (հիշեցնեմ որ արտագաղթածներից չեմ, ստանում եմ բարձրագույն կրթության երրորդ աստիճանը)։
Ես նույնպես արեցի իմ քայլը և մեկնեցի Երևան ապրիլի 13-ին (Երևանյան հավագի արաջին իսկ օրը)։ Կարծում եմ հնարավորության դեպքում ավելի ճիշտ է դա, քան մեր իսկ պետության դեսպանատան մոտ ցույցի մասնակցելը։
Ընկերներս ինձ դիմավորեցին և մենք օդանավակայանից ուղևորվեցինք դեպի Ֆրանսիայի հրապարակ։ Ինչ խոսք մինջև մայիսի 1-ը ունեցա շաաաատ ակտիվ, ուրախ և հետաքրքիր ժամանակ։ Մայիսի 1-ին մասկացեցի Խորհրդարանական լսումներին իմ շատ սիրելի Ազգային Ժողովում, որտեղ ամենաանկուսակցական և ամենաանկողմնակալ և ժողովրդասեր մարդիկ են աշխատում (խոսքս աշխատակազմի մասին է): Վառ տպավորություններով վերադառձա Մոսկվա, որտեղ մայիսի 2-ին կիսվեցի իմ տպավորություններով;
Այս ամենը գրում եմ և հրապարակում եմ ի պատիվ այն մարդկանց ովքեր մեղադրում են ինձ ՀՀԿ-թյանը չքլնգելու և ագրեսիվ հրապարակումներ չանելու ՝ դրանով իսկ համաժողովրդական կարծիքին չաջակցելու համար։
Նախ ՝ իմ ֆեյսբուկյան էջը ագրեսիա հրապարակելու համար չէ, հետո առաջնային խնդիրը հրապարակումներ անելը չէր, եթե անկեղծ դրա ժամանակնել չկար։
Ինչպես ասում են եզն ընկնում է՝ դանակավորները շատանում ․․․․․․․․
ՀՀԿ-ականներից շատ ավելի վատը և տհաճը նրանք են ովքեր ժամանակին սելֆիներ էին անում այդ պաշտոնյաների հետ և մեկ գիշերվա ընթացքում սկսեցին երես թեքել և հնարավորինս չարախոսել նրանցից։ Ես ձեզ նույնպես մերժում եմ ․․․․․․
Ես բնավ այդ կուսակցուայն համակիրը չեմ, այն ամենը ինչի մասին այսօր խասվում է ես դեռևս 5 տարի առաջ եմ ներկայացրել ՀՀԿ խմբակցուցյան Երիտասարդական Խորհրդարանի անդամներին, որոնց մեջ նույնպես շատ լավ երիտասարդներ կան։ Ահա և տեսանյութը՝
Ասածս ինչ է եղեք սկցբուքային և բոլոր ժամանակներում հետևեք Ձեր սկզբունքներին։
Հուսամ բավարարեցի շատերի հարցերին։
Վաղը թող կատարվի այն ինչին արժանի է իմ տառապյալ ժողովուրդը, անկախ ամեն ինչից այս հեխափոխությունը արդեն հաղթանակած է․ քանի որ այն փոխեց հայերի պատմության իրադարձությունների ընթացքը։
P.S. հագուստս կրկնվոմ է, որովհետեվ առնձնապես շատ հագուստ չէի բերել Մոսկվայից))))))
Image may contain: 1 person, smiling, outdoorImage may contain: 2 people, people smiling, sky, crowd, outdoor and closeupImage may contain: 7 people, people smiling, outdoor