«Ժողովրդին պատերազմով վախեցնելով, Ադրբեջանի հետ համագործակցելով, «խաղաղության» քարոզ անելով՝ փորձելու են ինչ-որ արդյունք ստանալ». «Փաստ» Ո՞ր դեպքում ՔԿՀ ծառայողը հավելավճար ստանալու իրավունք ձեռք չի բերի. նախագիծ. «Փաստ» Արդյո՞ք ավելի սանձարձակ կդառնա պատերազմը Եկեղեցու դեմ. «Փաստ» Վահագն Խաչատուրյանն ինչ-որ բա՞ն է ակնարկում Նիկոլ Փաշինյանին. «Փաստ» Հանրությունը հերքում է ԿԳՄՍՆ-ի «հերքումը». «Փաստ» Ռուսաստանը մշակում է նոր հիպերձայնային զենք, հայտնել են Գլխավոր շտաբում Սպասվում է կարճատև անձրև. օդի ջերմաստիճանը կնվազի Եթե Ռուսաստանի կողքին լինի ՆԱՏՕ-ի անդամ երկիր, սպшռնալիքը կլինի մշտական. Մեդվեդև Հունիսյան ընտրությունները՝ յուրատեսակ հանրաքվե. արտաքին հետաքրքրություններն ուժգնանում են. «Փաստ» Ինքնիշխանության հսկայական զիջում. «Փաստ»
Դատավոր, դուխով քա՛յլ արա. Սասնա ծռեր խմբի 10 անդամներն ազատ կարձակվե՞ն
Armtimes.com-ը գրում է.
Մոտ մեկ ամիս տեւած ընդմիջումից հետո այսօր Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանում վերսկսվեց «Սասնա ծռեր» խմբի անդամների գործով դատական նիստը:
Անջատված գործի այս մասով անցնում են Պավել Մանուկյանը, Վարուժան Ավետիսյանը, Արայիկ Խանդոյանը, Սմբատ Բարսեղյանը, Գագիկ Եղիազարյանը, Մխիթար Ավետիսյանը, Արմեն Բիլյանը, Արեգ Կյուրեղյանը, Սեդրակ Նազարյանը եւ Էդվարդ Գրիգորյանը:
Դատական նիստերի դահլիճն այսօր լեփ-լեցուն էր. նիստերի դահլիճում էին «Սասնա ծռերի» աջակիցներն ու հարազատները:
Երկրում տեղի ունեցած իշխանափոխությունից հետո այս գործով պաշտպանները միջնորդում են անհապաղ ազատ արձակել իրենց պաշտպանյալներին: Եվ ահա այսօր սույն գործով էլ պաշտպանական կողմը նման միջնորդությամբ հանդես եկավ:
Մասնավորապես, Վարուժան Ավետիսյանի եւ Արայիկ Խանդոյանի պաշտպան Արայիկ Պապիկյանը հաստատապես պնդեց, որ ո՛չ Արայիկ Խանդոյանը, ո՛չ Վարուժան Ավետիսյանը չեն թաքնվելու, նոր հանցանք չեն գործելու, որեւէ մեկի վրա չեն ազդելու: «Չկա այդպիսի բանական մարդ, ով կասկած ունի, որ Խանդոյան Արայիկը կամ Վարուժան Ավետիսյանը կամ մեր մյուս պաշտպանյալները մտադրություն ունեն ազատության մեջ գտնվելու պայմաններում փախուստի դիմել, կամ նոր հանցանք գործել կամ որեւէ մեկի վրա ազդել՝ անկախ նրանց զբաղեցրած դիրքից եւ պաշտոնից: Կամ դատարանը կսկսի իրականացնել արդարադատություն, կամ եթե դա չի իրականացնի, հեղափոխության ալիքը, ինչպես ստիպեց գործադիր եւ օրենսդիր իշխանություններին, ստիպելու է նաեւ դատական իշխանություններին: Դուք բացառիկ հնարավորություն ունեք ձեր կատարած մեկ գործողությամբ ցույց տալու, որ դատական իշխանությունը սկսել է իրականացնել արդարադատություն՝ ծառայելով ժողովրդին»,- ասաց Պապիկյանը, որից հետո դահլիճում ներկա գտնվողները ծափահարեցին եւ սկսեցին վանկարկել «դատավոր, քայլ արա»: