«Ելք»-ի պատգամավորները երաշխավորություն են ներկայացրել Գևորգ Սաֆարյանի խափանման միջոց կալանքը փոխելու վերաբերյալ
Ազգային ժողովի «Ելք» խմբակցության պատգամավորներ Հայկ Կոնջորյանը և Ալեն Սիմոնյանը անձնական երաշխավորություն են ներկայացրել երկու տարով դատապարտված Գևորգ Սաֆարյանի խափանման միջոց կալանքը փոխելու վերաբերյալ:
«Սույնով երաշխավորում ենք, որ թիվ ԵԱԴԴ/0028/01/17  քրեական գործով մեղադրյալ Գևորգ Վիտալիկի Սաֆարյանը, գտնվելով ազատության մեջ, կդրսևորի պատշաճ վարքագիծ, չի խուսափի իր դատավարական պարտականությունները պատշաճ կատարելուց` քրեական վարույթն իրականացնող մարմնի կանչով ներկայանալուց:
Գևորգ Վիտալիկի Սաֆարյանի նկատմամբ որպես խախտման միջոց կիրառված կալանքը սույն անձնական երաշխավորության հիմքով փոփոխելու և փոխարինելու պարագայում ստանձնում ենք դրանից բխող բոլոր պարտականությունները»,- նշված է փաստաթղթում:
Գևորգ Սաֆարյանին մեղադրանք էր առաջադրվել այն բանի համար, որ նա առողջության համար ոչ վտանգավոր բռնություն է գործադրել իր ծառայողական պարտականությունները կատարող իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ: