Նրանք ինձ ասում են՝ ձեր ժամանակն անցել է, հիմա եկել է մեր ժամանակը, դավեր են նյութում. Վլադիմիր Գասպարյանի եղբայրը՝ հայտնի միջադեպի մասին
Primenews.am-ը գրում է.
Երեկվանից համացանցում հայտնվել է մի նամակ, որում Կոտայքի մարզի Կոտայք համայնքի բնակչուհի Ցողիկ Փիլոյանը հայտարարում է, թե ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի եղբայրը՝ Կարեն Գասպարյանը, իր ամուսնուն դաժան ծեծի է ենթարկել։ Բնակչուհու խոսքով, երբ իր երեխաները նշել են Վարդավառի տոնը, Կարեն Գասպարյանը ընտանիքի հետ միասին տվյալ վայրով անցնելիս է եղել ու իրեն թվացել է թե մեքենան ջրել են։ Էլեկտրաշոկով երեխային վախեցրել է, այնուհետև դեպքին միջամտել է ամուսինը՝ Ավետիք Սարգսյանը, որին Կարեն Գասպարյանը դաժան ծեծի է ենթարկել և ստիպել ներողություն խնդրել կատարվածի համար։ Ցողիկ Փիլոյանի փոխանցմամբ՝ 40-ամյա Ավետիք Սարգսյանը նախնական բուժօգնության է դիմել Աբովյանի ԲԿ, որտեղից ավելի ուշ տեղափոխվել է Երևանի «Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ: Դեպքի մասին Կոտայքի մարզի ոստիկանությունում տուժողի կողմից հաղորդում է ստացվել, ուսումնասիրում են դեպքի հանգամանքները, նյութեր են նախապատրաստվում:
Այս թեմայով PrimeNews.am-ին հաջողվեց զրուցել Կարեն Գասպարյանի հետ և լսել նրա տեսակետը տեղի ունեցածի վերաբերյալ: Գասպարյանի խոսքով՝ այն բոլոր հայտարարությունները, որոնք տարածում են Ցողիկ Փիլոյանը, նրա ամուսին Ավետիք Սարգսյանն ու վերջիններիս բարեկամները, չեն համապատասխանում իրականության, իսկ տվյալ թեմայով այսօր երեկոյան Գասպարյանի իրավաբանները հանդես կգան հայտարարություններով։ «Այդ ամենը ակնհայտ սուտ է, դրանք իրականությանը չեն համապատասխանում։ Ես ունեմ ձայնագրություններ ու տեսագրություններ, որոնք, կարող են փաստել, որ նման բան չի եղել։ Ես ոչինչ չունեմ վախենալու, իմ տարածքներում ամեն ինչ տեսահսկվում է, ես այդ տեսագրություններն ու ձայնագրությունները հանձնել եմ ոստիկանություն, որտեղ համապատասխան միջոցառումներն են ձեռնարկում դրանց հիման վրա ևս եզրակացություններ կայացնելու համար։ Այդ մարդիկ պլանավորված դավեր են նյութում իմ դեմ, նրանք ետին մտքեր ունեն»,- ասում է Կարեն Գասպարյանը։