Ոստիկանությունն աշխատանքներ է տանում Միքայել Հարությունյանի նկատմամբ Ինտերպոլով հետախուզում իրականացնելու ուղղությամբ
ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար, գեներալ-գնդապետ Միքայել Հարությունյանի նկատմամբ Ինտրերպոլով դեռևս հետախուզում չի հայտարարվել, այդ ուղղությամբ աշխատանքներ են տարվում: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀ ոստիկանության պետՎալերիյ Օսիպյանը:
«Միքայել Հարությունյանն այժմ գտնվում է միջպետական հետախուզման մեջ: Նա լքել է Հայաստանի տարածքն այն պահից, երբ հետախուզումը հայտարարվել է, սակայն դեռևս տեղեկություն չունենք նրա գտնվելու վայրի մասին»,- ընդգծեց Վալերի Օսիպյանը որոշ պարզաբանումներ է ներկայացրել պաշտպանության նախկին նախարար, գեներալ-գնդապետ  Միքայել Հարությունյանի հետախուզման հարցով։
2008 թվականի մարտի 1-ից 2-ն ընկած ժամանակահատվածում Երևան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ քրեական գործով նախաքննությունը կատարող քննչական խմբի ղեկավարի կողմից 2018 թվականի հուլիսի 3-ին քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300.1-ին հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով՝ Հայաստանի Հանրապետության գործադիր մարմնի ղեկավար անձի՝ պաշտպանության նախարարի և այլ անձանց կողմից 2008 թվականի փետրվարի 23-ից մինչև նույն թվականի մարտի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական կարգը բռնությամբ տապալելու դեպքի առթիվ: