Արամ Նավասարդյանը վստահեցնում է՝ սոցհարցումներից ստացված թվերը կուսակցությունների աշխատանքի, քարոզարշավների արդյունքն են
Երևանի ավագանու ընտրությունների համար սոցհարցումներ իրականացրած Gallup International Association-ի Հայաստանում լիիրավ անդամ Էմ Փի ՋԻ-ի տնօրեն Արամ Նավասարդյանը վստահեցնում է ՝ հարցումներից ստացված թվերը ընտրություններին մասնակցող կուսակցությունների և դաշինքների աշխատանքի արդյունքն են:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Նավասարդյանը նման տեսակետ հայտնեց լրագրողների հետ հանդիպմանը Երևանի ավագանու ընտրությունների համար արված «Քաղաքապետի 12 առաքյալները - արար 2-րդ» խորագրով հետազոտության արդյունքներն ամփոփելուց հետո:
«Մենք հրապարակում ենք այն պատկերը, որը գրանցվում է՝ հաշվի առնելով քարոզարշավը, դրա տևողությունը, արդար լինելը կամ չլինելը, կուսակցությունների՝ իրենց ծրագրերը հստակ ներկայացնելու հնարավորությունները: Այն պատկերը, որը գրանցվում է, ոչ թե մեր մեղքն է, այլ այն իրականությունն է, որը գրանցվում է նրանց աշխատանքի արդյունքում»,-ասաց Նավասարդյանն ու նկատեց՝ նախորդ հարցման համեմատ մի քանի կուսակցությունների ցուցանիշներ աճել էին, մի քանիսինը՝ նվազել:
Անդրադառնալով «Լույս» դաշինքից Էդմոն Մարուքյանի՝ քարոզարշավում արված դիտարկմանը, թե սոցհարցումներին հավատալ պետք չէ, ԱՄՆ նախագահի ընտրության և Brexit-ի ժամանակ սոցհարցումների արդյունքները սխալ են եղել, Նավասարդյանը նշեց՝ Մարուքյանին տված տեղեկությունները թերի են կամ ոչ մասնագիտական: «Խոսվում է, որ Դոնալդ Թրամփի հաղթանակը որևէ կերպ չէր կանխատեսվում, և բոլորն ասում էին, թե Հիլարի Քլինթոնն է հաղթելու: Իրականում երբևէ որևէ լուրջ հետազոտական կազմակերպություն չի ասել, որ հաղթելու է Քլինթոնը կամ Թրամփը: Ուղղակի ԱՄՆ-ում կան լրագրողներ, ովքեր հակված են եղել այս կամ այն թեկնածուի հետ կապված մեկնաբանություն անել: Քանի որ 1 տոկոսով առաջ է եղել Քլինթոնը, լրագրողները նշել են, թե հաղթելու է հենց նա: Որևէ լուրջ հետազոտական կազմակերպության ղեկավար մեկնաբանություն չի տվել, թե ով է հաղթելու»,-ասաց նա ու հիշեցրեց 3 կամ 2 տոկոս ընտրանքային սխալի մասին:
Անդրադառնալով Brexit-ին՝ նա նշեց՝ դրա հետ կապված եղել էին շատ հետազոտություններ: Դրանց մի մասն ասում էր, թե Brexit չի լինելու, իսկ մյուս մասը՝ հակառակը: Նավասարդյանը նկատեց՝ պարզապես ավելի շատ քննարկվում, տարածվում էին այն հետազոտությունները, որոնք ասում էին, որ չի լինելու Brexit: