Վալերիյ Օսիպյանն ընդունեց ԺՀՄԻԳ ընտրությունների հարցերով դեպարտամենտի ղեկավարին
Հոկտեմբերի 24-ին ՀՀ ոստիկանության պետ Վալերիյ Օսիպյանն ընդունեց ԺՀՄԻԳ ընտրությունների հարցերով դեպարտամենտի ղեկավար Ալեքսանդր Շլիկի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին` Վալերիյ Օսիպյանը ընդգծեց համագործակցության կարևորությունը ընտրությունների ընթացքում ոստիկանության աշխատանքի արդյունավետության բարձրացման համատեքստում:
Ինչպես տեղեկացրին ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, Ալեքսանդր Շլիկը շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության համար և առանձնացրեց այն ոլորտները, որոնք կարևորում են ոստիկանության գործունեության շրջանակներում: Խոսքը մասնավորապես վերաբերում է ընտրողների ցուցակների կատարելագործմանն ու նախընտրական շրջանում հավաքների անցկացման խնդրին:
Վալերիյ Օսիպյանը նկատեց, որ ընտրությունների շրջանակում ոստիկանությունը արդյունավետ գործունեություն է ծավալել ոչ միայն այդ երկու ուղղություններով, այլև ողջ ծավալով, ինչի վկայությունը Երևանի ավագանու աննախադեպ ընտրություններն են:
ՀՀ ոստիկանության պետը վստահություն հայտնեց, որ ոստիկանությունն ավելի բարձր մակարդակով ծառայություն կկազմակերպի առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունների շրջանում:
Վալերիյ Օսիպյանը նշեց, որ նաև տեղական ինքնակառավարման մարմինների օրերս տեղի ունեցած ընտրությունների դրական փորձը նկատի ունենալով` պատրաստվում է անձամբ այցելել մարզեր և հանդիպումներ ունենալ ոչ միայն ոստիկանության մարզային աձնակազմերի, այլև, բացառապես օրենքի շրջանակում ու ոստիկանության ապաքաղաքականության սկզբունքը պահպանելով, ընտրողների ու տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչների հետ:
Ինչ վերաբերում է ընտրացուցակներին, ապա ճշգրտումները շարունակվում են, և կան հիմքեր ասելու, որ խորհրդարանական ընտրությունները կանցկացվեն առավելագույնս կատարյալ ցուցակներով:
Հայաստանի ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության պետը մանրամասն ներկայացրեց ցուցակների կատարելագործման ուղղությամբ կատարված աշխատանքը` նշելով, որ այդ ոլորտը ոստիկանության ղեկավարության ու ԺՀՄԻԳ-ի ուշադրության կենտրոնում է, որի առաջարկները միշտ էլ կարևորվել, կիրառվել ու նպաստել են միջոցառումների արդյունավետության ապահովմանը: