«Մա՛մ, երկար չեմ կարող խոսել, բոլորին կբարևես, կասես, որ ամեն ինչ լավ է». Վահագն Գևորգյանն անմահացել է հոկտեմբերի 10-ին Հադրութում, տուն «վերադարձել»... մոտ չորս ամիս անց. «Փաստ» «Իրենց միակ կարմիր գիծը իշխանությունը պահելն է, մնացած բոլոր դեպքերում ցանկացած կարմիր գիծ հատելի է այս իշխանությունների համար». «Փաստ» Երբ նման հայտարարություններ անում է վարչապետը, դա արդեն հակաժողովրդավարական հրահանգ ու ցուցում է. «Փաստ» Անկումային և ճգնաժամային. Հայաստանի արտաքին առևտրի դիսբալանսը. «Փաստ» Ամոթի ու խայտառակության խարանով դաջված. ո՞ւմ են երջանկացնում Հայաստանի իշխանությունների գործողությունները. «Փաստ» Ի՞նչ պլաններ ունեն Արևմուտքն ու Փաշինյանը երկաթուղու առումով. «Փաստ» Ալիևի առջև Փաշինյանի նվաստացումից հետո եկել է հզոր առաջնորդության ժամանակը․ «Ուժեղ Հայաստան» (տեսանյութ) Ինչո՞ւ Սամվել Կարապետյանն այստեղ չէ, նրա հանցանքը Աստծու և Քրիստոսի պաշտպանը լինելն է․ Ռոբերտ Ամստերդամ (տեսանյութ) Մի փոքրիկ հողակտոր, և ամբողջ Միացյալ Նահանգներն ու Եվրոպան ամբողջությամբ կապահովվեն արևային էներգիայով Կարապետյան ընտանիքը` քաղցկեղ ունեցող երեխաների կողքին
Որոշվել է, որ ավտոներկրողները 20 տոկոս եկամտային հարկի փոխարեն կվճարեն 1,5 տոկոս. Վարչապետի օգնական
Ավտոներկրողները մի մեքենան վճառում էին, մյուսը նվիրատվություն են արել եւ առաջացել է 20 տոկոս եկամտային հարկ վճարելու պարտավորություն, որի համար էլ եղել է բողոքի ակցիա կառավարության դիմաց: Այս մասին, այսօր՝ հունվարի 17-ին, կառավարության շենքում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀ վարչապետի օգնական Նաիրի Սարգսյանը:
Նրա խոսքով, Ֆինանսների նախարարության, ՊԵԿ-ի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի մոտ քննարկում է տեղի ունեցել, որտեղ եկել են այն եզրակացության, որ դա անհամեմատ բարձր բեռ է ավտոներկրողների համար եւ հնարավոր չէ մեքենայի վաճառքից այդպիսի հարկ վճարել:
«Ցուցարարները անընդհատ բերում են Վրաստանի օրինակը, որ ամեն մեքենայի համար ավտոներկրողները վճարում են 30 հազար դրամի կարգի հարկ: Մենք հիմա նախագծել ենք երկու տարբերակ, որպեսզի նրանք վճարեն այնքան գումար, որքան ուզում են, այսինքն 30-40 հազար դրամ: Այսինքն հարցը լուծվել է, երկու տարբերակն էլ ներկայացվել է վարչապետին, վերջնական որոշումը կկայացվի եւ առաջիկայում կամ Հարկային օրենսգրքի հետ կգնա կամ կարող է ավելի շուտ մտնել ԱԺ»,-ասաց Նաիրի Սարգսյանը՝ հավելելով, որ հիմա այլեւս մարդը ստիպված չի լինելու գնալ իր հարեւանների, ազգականների անունով մեքենա բերի. Եւ մեքենաները բերելու է իր անունով, եւ հարկերն է վճարելու:
Ավտովարորդների պաշտպանության լիգայի նախագահ Տիգրան Հովհաննիսյանն ընդհատեց նրան՝ նշելով. «Իսկ դուք տեղյա՞կ եք, որ մաքսային գները բարձրացել են, մարդիկ չեն կարողանում մաքսզերծել մեքենաները»: Նա առաջարկեց ոչ թե 1,5 տոկոս սահմանել, այլ լինի հաստատագրված վճար, որ մարդիկ իմանան՝ այս մեքենայի համար այսքան փող պետք է վճարեն: «Հիմա մեզ ասում են, որ 1,5 տոկոսը հաշվարկվելու է առուվաճառքի գնից, բայց մարդիկ տարբեր գներ են գրում այդ գործարքների ժամանակ, շուկայականից 10 անգամ պակաս, ընդունելո՞ւ են դա: Դող մինչեւ 5 հազար դոլար արժողությամբ մեքենան լինի մի հաստատագրված վճար, դրանից բարձրը՝ մեկ այլ գումար»: