«Մա՛մ, երկար չեմ կարող խոսել, բոլորին կբարևես, կասես, որ ամեն ինչ լավ է». Վահագն Գևորգյանն անմահացել է հոկտեմբերի 10-ին Հադրութում, տուն «վերադարձել»... մոտ չորս ամիս անց. «Փաստ» «Իրենց միակ կարմիր գիծը իշխանությունը պահելն է, մնացած բոլոր դեպքերում ցանկացած կարմիր գիծ հատելի է այս իշխանությունների համար». «Փաստ» Երբ նման հայտարարություններ անում է վարչապետը, դա արդեն հակաժողովրդավարական հրահանգ ու ցուցում է. «Փաստ» Անկումային և ճգնաժամային. Հայաստանի արտաքին առևտրի դիսբալանսը. «Փաստ» Ամոթի ու խայտառակության խարանով դաջված. ո՞ւմ են երջանկացնում Հայաստանի իշխանությունների գործողությունները. «Փաստ» Ի՞նչ պլաններ ունեն Արևմուտքն ու Փաշինյանը երկաթուղու առումով. «Փաստ» Ալիևի առջև Փաշինյանի նվաստացումից հետո եկել է հզոր առաջնորդության ժամանակը․ «Ուժեղ Հայաստան» (տեսանյութ) Ինչո՞ւ Սամվել Կարապետյանն այստեղ չէ, նրա հանցանքը Աստծու և Քրիստոսի պաշտպանը լինելն է․ Ռոբերտ Ամստերդամ (տեսանյութ) Մի փոքրիկ հողակտոր, և ամբողջ Միացյալ Նահանգներն ու Եվրոպան ամբողջությամբ կապահովվեն արևային էներգիայով Կարապետյան ընտանիքը` քաղցկեղ ունեցող երեխաների կողքին
Mercedes-Benz և Setra ապրանքանիշերով ներկայացող ընկերությունը հետաքրքրված է Երևանի տրանսպորտային համակարգի բարեփոխման ծրագրով
Տրանսպորտային համակարգի արմատական բարեփոխման ծրագրի շրջանակներում Երևանի քաղաքապետարանը սկսել է հանդիպում-քննարկումները ոլորտում հայտնի կազմակերպությունների հետ: Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հանդիպել է Daimler Buses ընկերության վաճառքների դեպարտամենտի տնօրեն Բերնդ Մեքի հետ:
Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման շրջանակներում ներկայացվել է ընկերության գործունեությունը, մասնավորապես ավտոբուսների ամբողջական արտադրության գործընթացը:
Dailmer Buses-ը գործարաններ ունի տարբեր աշխարհամասերում, հիմնական շուկաներն են Եվրոպան և Հարավային Ամերիկան: Քաղաքային ավտոբուսների արտադրության մասով ընկերության շուկայի մասնաբաժինն Արևմտյան Եվրոպայում կազմում է շուրջ 30 տոկոս: Ընկերությունն ամենախոշոր մատակարարն է ողջ Եվրոպայում: Քաղաքապետարանում ներկայացվել են տարբեր մակնիշի և տարողության քաղաքային ավտոբուսներ, որոնք աշխատում են նաև հեղուկ գազով և հիբրիդային կամ ամբողջովին էլեկտրական մարտկոցներով:
Daimler Buses ընկերության վաճառքների դեպարտամենտի տնօրենը պատրաստակամություն է հայտնել շարունակել քաղաքապետարանի հետ համագործակցությունն և նշել է, որ ընկերությունը հետաքրքրված է Երևանի տրանսպորտային համակարգի բարեփոխումների ծրագրով:
Երևանի քաղաքապետը իր հերթին տեղեկացրել է, որ մոտ ապագայում պատրաստ կլինի Երևանի տրանսպորտային ցանցի նախագծումն իրականացնող խորհրդատու կազմակերպության առաջարկությունների փաթեթը, որի համաձայն էլ պետք է իրականացվի քաղաքային տրանսպորտի բարեփոխումների ծրագիրը: Հայկ Մարությանն ընդգծել է, որ քաղաքը բաց է քննարկելու բիզնես համագործակցությանը վերաբերող ցանկացած առաջարկ, որն ուղղված կլինի ոլորտի բարեփոխմանն ու կանոնակարգմանը, կհամապատասխանի մշակված նախագծով սահմանված պահանջներին: Կողմերը պայմանավորվել են առաջիկայում քննարկել հստակ առաջարկներ՝ գործնականում փորձարկելով Երևանի երթևեկությանը համապատասխան և քաղաքին հարմար ավտոբուսներ:
Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանն էլ «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է, որ քաղաքապետարանը շարունակելու է տրանսպորտային բարեփոխումների գարծընթացի շրջանակներում քննարկել տարբեր երկրներից ու ընկերություններից ստացվող առաջարկները: «Մոտակա ապագայում WYG խորհրդատվական ընկերությունը կներկայացնի իր առաջարկների վերջնական տարբերակը եւ կսկսվի ծրագրի իմպլեմենտացիայի փուլը»,- գրել է Կարապետյանը:
Daimler Buses ընկերությունը ներկայանում է Mercedes-Benz և Setra ապրանքանիշներով, Եվրոպայում քաղաքային ավտոբուսներ արտադրող խոշորագույն ընկերություններից է: