Անկումային և ճգնաժամային. Հայաստանի արտաքին առևտրի դիսբալանսը. «Փաստ» Ամոթի ու խայտառակության խարանով դաջված. ո՞ւմ են երջանկացնում Հայաստանի իշխանությունների գործողությունները. «Փաստ» Ի՞նչ պլաններ ունեն Արևմուտքն ու Փաշինյանը երկաթուղու առումով. «Փաստ» Ալիևի առջև Փաշինյանի նվաստացումից հետո եկել է հզոր առաջնորդության ժամանակը․ «Ուժեղ Հայաստան» (տեսանյութ) Ինչո՞ւ Սամվել Կարապետյանն այստեղ չէ, նրա հանցանքը Աստծու և Քրիստոսի պաշտպանը լինելն է․ Ռոբերտ Ամստերդամ (տեսանյութ) Մի փոքրիկ հողակտոր, և ամբողջ Միացյալ Նահանգներն ու Եվրոպան ամբողջությամբ կապահովվեն արևային էներգիայով Կարապետյան ընտանիքը` քաղցկեղ ունեցող երեխաների կողքին Այս մարդը վերջին ութ տարվա ընթացքում ինչ ուզել է, ստացել է Փաշինյանից։ Կա՞ կասկած, որ Փաշինյանի կառավարությունը, եթե վերընտրվի, սա էլ չի ստանա. Նարեկ Կարապետյան Պուտինի վարքագիծը նման է խելագարության․ Ռյուտե Ինստիտուցիոնալացված սպառնալիք Հայաստանի համար. «Փաստ»
Մարտին Գյումրին կվերածվի ֆրանսիական խոհանոցի մայրաքաղաքի
«Ֆրանսիայի համը» խոհարարական միջոցառումն այս տարի նախատեսվում է անցկացնել Գյումրիում: Այս մասին հունվարի 25-ին Գյումրիում քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանի հետ հանդիպման ժամանակ նշեց ՀՀ Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը:
«Ամեն տարի, մարտի 21-ին, աշխարհի բոլոր Ֆրանսիայի դեսպանությունները կազմակերպում են «Ֆրանսիայի համը» ( Goօt de France / Good France) միջոցառումը: Անցած տարի դա անցկացվեց Երևանում, իսկ այս տարի նպատակ ունենք անցկացնել Գյումրիում:  Միջոցառումը տևելու է մի քանի օր: Միջոցառումներին կմասնակցեն քաղաքի տարբեր ռեստորաններ և հյուրանոցներ:Այդ ընթացքում այդ հյուրանոցներն ու ռեստորանները լինելու են Ֆրանսիայի դեսպանության գործընկերները: Ուզում ենք, որ 4 օրերի ընթացքում Գյումրին դառնա Հայաստանում Ֆրանսիական խոհանոցի մայրաքաղաք»,- փոխանցմամբ՝ ներկայացնելով ծրագիրը նշեց դեսպանը:
Այդ ընթացքում խոհարարները հրավիրվում են ներկայացնելու իրենց ստեղծագործական տաղանդը և առաջարկելու ճաշացանկեր, որոնք կլինեն ինքնատիպ և կապահովեն ֆրանսիական գաստրոնոմիայի կանոնները: Միջոցառման նպատակն է խթանել թարմ, սեզոնային և տեղական սննդամթերքով պատրաստված կերակրատեսակներով հարուստ խոհանոցը: ՀՀ Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը թեև Գյումրի նախկինում ևս այցելել էր, բայց որպես պաշտոնական այց սա առաջինն էր, բայց ինչպես վստահեցրեց դեսպանը այսուհետ ավելի շատ լինելու է Երևանից դուրս մարզերում «Գյումրին ոչ միայն հրաշալի ճարտարապետություն ունի, այլ նաև մեծ ներուժ զբոսաշրջության զարգացման համար»,-նշեց դեսպանը:
Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը ողջունելով հյուրին, կարևորեց հայ-ֆրանսիական բարեկամությունը` փաստելով Գյումրին և ֆրանսիական Քրեթեյ քույր քաղաքներ են: Ֆրանսիան միշտ է ձեռք մեկնել Գյումրիին՝ ոչ միայն 1988 թվականի երկրաշարժից հետո, այլ նաև հիմա՝ փաստեց Սամվել Բալասանյանը: