Ադրբեջանցին հայկական եկեղեցուց ուղիղ եթեր է մտել, թքել Հայաստանի դրոշի վրա և վառել այն (տեսանյութ)
Ֆեյսբուքյան օգտատեր Էռնա Ասլանյանը տեսանյութ է հրապարակել, որում Թբիլիսիի Սուրբ Էջմիածին եկեղեցում ժամերգության կամ պատարագի ժամանակ, ներս է մտնում մի ադրբեջանցի, ով շատ սովորական ուղիղ եթեր է մտնում հենց եկեղեցական արարողությունից՝ ծաղրի ենթարկելով եկեղեցում գտնվողներին: Նա ադրբեջաներեն ինչ-որ տեքստեր է արտաբերում, այնուհետև տալիս է Արցախի անունը՝ նշելով՝ Ղարաբաղ բիզիմդ՚՚իր, այսինքն՝ Ղարաբաղը մերն է: Դուրս գալով եկեղեցուց, նա կանգնում է մեր դրոշին, մեկ այլ եռագույն էլ այրում է՝ բոցաշունչ ճառեր արտասանելով և թքելով դրոշի վրա: Կատարվածի վերաբերյալ Armdaily.am-ը փորձեց մեկնաբանություններ ստանալ Վրաստանում Հայաստանի դեսպանատնից: Դեսպանատունը որևէ կերպ չմեկնաբանեց տեղի ունեցածը: Մեզ հաջողվեց պարզել, որ դեպքը նոր չէ, այն տեղի է ունեցել ամինսեր առաջ:
Նաև ճշտեցինք, որ Վրաստանի իրավապահ մարմինները դեպքով զբաղվում են՝ փորձելով գտնել ադրբեջանցուն, ով Վրաստանի քաղաքացի չէ: Թե որ փուլում է գործը և ինչու է այդքան դժվար գտնել օրը ցերեկով ազգային փոքրամասնության կրոնական կառույցը ծաղրի ենթարկած ադրբեջանցուն, դժվար է ասել, քանի որ Վրաստանի իշխանությունները շատ սկավախոս են այս հարցի մեկնաբանություններում: Պատրաստ ենք ներկայացնել Վրաստանի հայ համայնքի ներկայացուցիչների, ինչպես նաև Վիրահոց թեմի առաջնորդարանի կարծիքը: