Մութ սենյակում սև կատու փնտրողները ձախողվեցին
Մամիկոն Մամիկոնյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Օրեր առաջ, իրավական ակտերի նախագծերի հրապարակման միասնական կայքում հրապարակվեց ՀՀ Կառավարության որոշման նախագիծը, համաձայն որի, երեք մարզիկների, օրենքով սահմանված կարգով, տրվում է պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունք: Երեք մարզիկներից մեկը ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի որդին է, ով վերջերս բազկամարտի եվրոպայի առաջնության ժամանակ, արժանացել էր բրոնզե պարգևի: Նախագծում հստակ սահմանված է, որ ոչ օլիմպիական երիտասարդական մրցարշարերի դեպքում, 1-3 հորիզոնականներ զբաղեցրած մարզիկները տարկետման իրավունք են ստանում:
Բացի այդ, Նվեր Ծառուկյանը անվճար հիմունքներով է ընդունվել ԲՈՒՀ և կրկին օրենքով սահամանված կարգով մինչև 2021 թվականը ունի տարկետման իրավունք: Այսինքն այն լրատվականներն ու ֆեյսբուքյան օգտատերերը, ովքեր փորձում էին շահարկել այս թեման ուղղակի ապատեղեկատվություն էին տարածում: Վերոնշյալը պարզելն ու իրականությունը հանրությանը ներկայացնելը րոպեների հարց է, սակայն երբ դա չի արվում դեռ մի բան էլ սին լուրեր են տարածվում, դա խոսում է տվյալ լրատվականների լրագրողական պրոֆեսիոնալիզմի և էթիկայի բացակայության մասին, իսկ թե դրանից հետո նույն ընթերցողը ինչպիսի աչքով է նայելու տվյալ լրատվականին, կարծում ենք պարզից էլ պարզ է:
Ինչևէ մութ սենյակում սև կատու փնտրողները կրկին ձախողեցին իրենց պրովակացիոն առաքելությունը, իսկ իրականությունը արդեն իսկ բոլորին է պարզ. Ծառուկյանը երբեք խտրականություն չի դրել, անգամ երբ խոսքը հարազատ որդուն է վերաբերվել: