Քամելեոն Տիգրան Հովհաննիսյանի հերթական գունափոխությունը
Մակար Սիմոնյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Վստահեցնում եմ՝ կա հոգեբույժների կողմից ախտորաշված նման հիվանդություն, որը ենթադրում է ինչ-որ բան հորինել սեփական երևակայության մեջ ու անվերապահորեն հավատալ դրան։ Ահա հենց այս հիվանդության սինդրոմի դրսևորումն է Տիգրան Հովհաննիսյանի մոտ, որը տեսանք երեկվա մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
Հատկանշական այստեղ այն է, որ Տիգրան Հովհաննիսյանը սրա հետ մեկտեղ ունի փող փախցնող խաբեբայի արմատացած բնազդ։ Ինչպես նաև նա հայտնի քամելեոն է, շաաատ հայտնի․․․․։
Ինչպես վերը նշվեց, երեկ կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ Տիգրան Հովհաննիսյանը գունափոխությունը հերթական ագնամ իր վառ դտևսորումն ունեցավ։
Ոչ վաղ անցյալում նա խոսում էր Ծառուկյանի մասին դրական շեշտադրմաբ, կարևորում նրա ծավալած բարեգործական գործունեութոյւնը, հայտնում շնորհակալություն։ Այսօր նա բոլորովին այլ երանգով է ներկայացնում այս ամենը։ Իսկ «Ծառուկյան» դաշինքի պատգամավորների ելոոյթները որակում է որպես կարծիքի փոփոխականություն։ Զավեշտալի է, որ ամենից հայտնի երերուն կարծիքն ունեցողն է խոսում այս մասին, բայց, երբ հիշում ենք նրա հոգեկանի հետ կապված անհերքելի խնդիրները ամեն բան ընկնում է իր տեղը։
Ուղեղի ծալքերի լրջագույն պակաս պետք է ունենալ, որ նրա կողմից նշված չեղած բաների մասին հրապարակավ հայտարարվի։ Այն էլ այն ֆոնին, երբ իր փոփոխկական մանր մակարդակի դրամաշորթ լինելու մասին բոլոր փաստերն առկա են։
Իրականության հետ համապատսխանող ոչ մի բառ իսկ չկար նրա խոսքում: Ու այդպես էլ չհասկացանք, թե ինչ կապ ունեին Կարամելի Հարութն ու Լեդի Հակոբը Ծառուկյանի հետ, ինչպես այս բթամիտ է ասում։
Կարծես մղփավանջ երազից վեր կենա ու պատմի՝ ինչ-որ պատմություններ է հորինելով, ինչ-որ անուններ անուններ է մեջբերելով։
Բայց փաստն այն է, որ անջին զրպարտելը իրավական խախտում է, ու մեկ անգամ դատվելու կամ պատասխանատվություն կրելու պարագայում, գուցե վերջինս ու իր նմանները դադարեն խոսել, ու օդը պղտորել իրենց հոգեկան խնդիրնեով։