Կինը հերքում է և հայտարարում, որ ծեծկռտուք չի եղել
Նիկոլ Արուտյունովը, ով բոքսի աշխարհի չեմպիոն է, ռուսաստանի քաղաքացի, երկու տարի առաջ երկքաղաքացիություն է ստացել, եկել է Հայաստան, ոսկե մեդալ նվաճել ու նորից մեկնել Ռուսաստան: Դրանից հետո պարզվել է, որ նրա հանդեպ բանակում չծառայելու համար հետախուզում է հայտարարվել:
«Տղայիս կինն ու երեխան Երևանում են, իսկ տղաս արդեն երկու տարի է չի կարողանում Հայաստան գալ: Այս ընթացքում բոլորին խնդրում, աղաչում ենք բոլորին՝ Գագիկ Ծառուկյանին, մյուսներին, որպեսզի իմ որդուն բանակի պատճառով հայտարաված հետախուզումից ազատեն, քանի որ որդիս զինվորական գրքույկ ունի և ծառայել է Ռուսաստանում, բայց Հայաստան են բերել, որպես սպորտսմեն: Ոչ ոք, ոչինչ չարեց և արդեն երկու տարի է բոլոր դռները ծեծում ենք: Մտածում էինք, որ պարոն Ծառուկյանը կարող է այդ հարցը կարգավորել: Մենք Ծառուկյանի հետ ընկերներ ենք եղել և անմիջական ծանոթություն ունենք նրա հետ: Եվ վատ էլ չեն եղել մեր հարաբերությունները և ամուսինս ընդամենը ցանկանում էր խնդրել նրան, որ այդ հարցը կարգավորի»,- Past.am-ի հետ զրույցում ասաց Արուտյունովի մայրը:
Նա նշեց, որ միգուցե իրենք են շտապել, բայցև կարծում է, որ երկու տարին բավականին ժամանակ էր այդ հարցը կարգավորելու համար: Թոռնիկն ամեն առավոտ արթնանում և իր հայրիկին է կանչում, ուզում է նրան իր կողքին տեսնել, իսկ ընտանիքը հասել է քայքայման եզրին:
«Որպես ծնող ես էլ, ամուսինս էլ շատ վատ վիճակում էինք: Եվ քանի որ Օլիմպիական կոմիտեում երեկ հանդիպում էր նախատեսված, ամուսինս ասաց, որ գնում է Գագիկ Ծառուկյանի հետ հանդիպելու և այդ հարցը լուծելու: Դրանից երկու ժամ հետո, ինձ զանգահարում են ու ասում, որ ամուսինս հիվանդանոցում է: Ես գնացի, տեսա, արդեն անգիտակից վիճակում է: Երևի արդեն սրսկումներ էին արել, թմրել էր: Շատ թույլ վիճակում էր: Դե պատկերացրեք իմ վիճակը: Այս երկու տարի է այս իրադարձությունները, հիմա էլ ամուսինս: Ամբողջ նյարդերս լարված էին: Ես եմ անհիմն բարձրաձայնել Ծառուկյանի անունը, նրան մեղադրել, բայց հետո, երբ դեղերի ազդեցությունն անցավ, ամուսինս ասաց, որ ինչ-որ բարձր տոներով խոսել են, բայց դրանից բացի ոչինչ էլ չի եղել»,- ասաց սպորտսմենի մայրը:
Նա նաև նշեց, որ Գագիկ Ծառուկյանից շատ գոհ լինելուց բացի, իրենք նաև ընկերներ են եղել ու ոչ մի խնդիր էլ երբևէ չեն ունեցել:
«Միայն այդ բանակի խնդիրն է եղել, բայց  պարզվեց, որ Ծառուկյանի հետ ամուսինս խոսել է, որից հետո, երբ պտտվել է, որ գնա, հատակին ջուր է եղել, ոտքը սայթաքել է ընկել կոտրված աթոռի վրա: Թե հիմա ինչ է եղել, ավելի մանրամասն չգիտեմ, բայց պետք է հասկանանք, որ ամուսինս սրսկման տակ է եղել: Մենք հերքում ենք այդ ամեն ինչը և հայտարարում, որ Գագիկ Ծառուկյանի դեմ մենք ոչինչ չունենք»,- ասաց Արուտյունովի մայրը: