ԲՀԿ-ն ամուր է ինչպես միշտ և Նաիրա Զոհրաբյանի թեկնածությունը ընդունվել է միաձայն
Վարդգես Սահակյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Երեկ ԲՀԿ-ի քաղխորհրդում միաձայն ընդունվել է Նաիրա Զոհրաբյանին ԲՀԿ-ի կողմից Երևանի քաղաքապետի թեկնածու առաջադրելու մասին որոշումը: Սակայն հանդիպումից ժամեր անց «Ծառուկյան» դաշինքի պատգամվոր Գևորգ Պետրոսյանը հայտարարել է, որ համաձայն չէ այդ ընտրության հետ:
Այս թեման արդեն շահարկման առարկա է դարձել մի շարք զլմ-ների կողմից, ովքեր փորձել են սեփական երազանքները ներկայացնել որպես իրականություն՝ ԲՀԿ-ի պառակտման, ներքին տարաձայնությունների և այլնի մասով:,
Բնականբաար նման բան չկա և չի էլ կարող լինել: ԲՀԿ-ն կուռ և ամուր կուսակցություն է, ինչպես միշտ: Հասկանալի է, որ 31 պատգամավորներով խմբակցություն, բազմաթիվ տարածքային կառույցներ, Երևանի և մարզային կառույցներ ունեցող կուսակցությունում հնարավոր է, որ ինչ-որ մեկը մտածի այլ կերպ կամ ունենա տարբերվող կարծիք Երևանի քաղաքապետի թեկնածուի մասին:
Սակայն համացանցում առկա է ԲՀԿ քաղխորհրդի հանդիպման տեսագրությունը, որտեղ երևում է, որ խորհրդի բոլոր անդամները միաձայն կողմ են քվեարկում Նաիրա Զոհրաբյանի թեկնածությանը: Տեսագրությունը ցույց է տալիս, որ Նաիրա Զոհրաբյանի թեկնածությունը ընտրվում է բաց և հրապարակային քվեարկությամբ և այստեղ որևէ այլ կարծիք լինել չի կարող:
Այլ հարց է էստեղ թե ինչպես է պատրաստվում այս ամենից հետո շարունակել սույն պատգամավորը իր գործունեությունը, քանզի խոսքը գնում է,ոչ թե մեկի կողմից ընդունված որոշման մասին, այլ ամբողջ կուսակցական ակտիվի, քաղաքական խորհրդի անդամների կողմից ընդունված միաձայն որոշման մասին։
Առաջիկայում մեզ սպասվում է Երևանի քաղաքապետի արտահերթ ընտրություններ, որտեղ ԲՀԿ—ն հանդես է գալու իր թեկնածուով և միասնական թիմով, և բոլոր այն շրջանակները և նրանց սպասարկող զլմ-ները, ովքեր այս ամենի մեջ փորձում են տեսնել պառակտում կամ ներքին խնդիրներ, կտեսնեն միանսական թիմ, որը երևանցուն է ներկայացնելու իր թեկնածուին և Երևանի զարգացման իր ծրագիրը:
Սա ընդամենը փոքրիկ դրվագ է, որը վաղն իսկ մոռացվելու է, դրա հետ մեկտեղ անցնելուէ նաև որոշ շրջանակների անհիմն ոգևորությունը: ԲՀԿ-ն և Գագիկ Ծառուկյանը դեռ բազմաթիվ ծրագրեր և անելիքներ ունեն Հայաստանում և Երևանում: Իսկ ցանկացած կուսակցական պետք է լավ գիտակցի, որ կուսակցության շարքերն ընդգրկվելով՝ իր անձնական եսի մի մասը զիջում է ընդհանուր գործի շահին և նպատակին: Այս գիտակցումը կիսել և կիսում են ԲՀԿ-ի շարքերում ընդգրկված տասնյակ հազարավոր կուսակցականներն ու հարյուր հազարավոր համակիրները: