Ընտրություններն արտահայտելու են ժողովրդի կամքը, քաղաքապետն ընտրվելու է ժողովրդի քվեով. ԱԱԾ տնօրեն
Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրությունների քվեարկությանը մասնակցեց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, լրագրողների հետ զրույցում ԱԱԾ տնօրենը նշեց, որ ակնկալում է, որ այս ընտրություններն արտահայտելու են ժողովրդի կամքը և ժողովրդի տված քվեով ընտրվելու է Երևանի քաղաքապետ:
«Որևիցե մեկի մոտ կասկած չի լինելու այս ընտրության առումով»,- ասաց նա:
Սեպտեմբերի 22-ին ԲՀԿ Աջափնյակի գրասենյակում ոստիկանության անցկացրած խուզարկության մասին հարցին ի պատասխան ԱԱԾ տնօրենն ասաց, որ այդ գործառույթները ոստիկանությանն են, ոչ թե ԱԱԾ-ինը:
«ԱԱԾ-ն, իմ կարծիքով, չպետք է խառնվի ընտրական գործընթացներին, և եթե մեր ոստիկանությունն աշխատում է, ես չեմ կարծում, որ մենք պետք է միջամտենք»,- ասաց Վանեցյանը:
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության Աջափնյակի գրասենյակում սեպտեմբերի 22-ին ոստիկանությունը խուզարկություն է անցկացրել: Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի միջոցով տեղեկացնում էր ԲՀԿ մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը, ով տեսանյութեր է տեղադրել սոցիալական ցանցի իր էջում:
Ոստիկանությունից ահազանգ են ստացել, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը տվյալ վայրում ընտրակաշառք է բաժանում, ինչին անմիջապես արձագանքել են:
Իվետա Տոնոյանի «Ֆեյսբուք»-ի էջում տեղադրված տեսանյութերից մեկում Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրություններում ԲՀԿ-ի քաղաքապետի թեկնածու Նաիրա Զոհրաբյանն ընդգծում է, որ սուտ մատնության դեպքեր են եղել առ այն, թե իրենց մոտ ընտրակաշառք են բաժանում: Նաիրա Զոհրաբյանը պնդեց, որ սուտ մատնության նման դեպքեր էլի են եղել, սակայն համապատասխան  հոդվածով որևէ քրեական գործ չի հարուցվել:
Զոհրաբյանի գնահատմամբ՝ այս ամենի նպատակը մեկն է՝ կազմալուծել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության և իրենց ակտիվիստների աշխատանքը:
Երևանում մեկնարկել է ավագանու արտահերթ ընտրությունների քվեարկությունը: Ժամը 08:00-ից բացվել են Երևանի բոլոր ընտրական տեղամասերի դռները: