Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցել է ընտրողների 43.65%-ը, ավագանու նախորդ ընտրությունների մասնակցության ցուցանիշը գերազանցվել է շուրջ 3%-ով
Ժամը 20:00-ի դրությամբ Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրություններին քվեարկելու իրավունք ունեցող 848.343 քաղաքացիներից ընտրությանը մասնակցել է  370  323  քաղաքացի կամ ընտրողների 43.65 տոկոսը:
Այս մասին հայտնեց Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը՝ ներկայացնելով քվեարկությանը մասնակցած ընտրողների թվի վերաբերյալ տեղեկություններ: Նա նշեց, որ այս տեղեկությունները նախնական են:շ
Այսպիսով, Աջափնյակ վարչական շրջանում քվեարկելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների թիվը 85192 է, որոնցից քվեարկությանն արդեն մասնակցել է 38 878 -ը կամ 45.64 տոկոսը,
Ավան վարչական շրջանում ընտրելու իրավունք ունի 39 994 քաղաքացի, որոնցից քվեարկությանը մասնակցել է 18 593 -ը (46.49 տոկոս),