Ատոմ Ջանջուղազյանը ՀՀ հաջորդ տարվա բյուջեի հիմնական նպատակ է համարում երկրի մրցունակության բարձրացումը
Հայաստանի հաջորդ տարվա բյուջեն չի կազմվել զրոյից, ոչ էլ դրա կազմումը շարունակվել է ամբողջությամբ ընթացիկ բյուջեի նույնությամբ:  Ամեն ինչ գնահատվել է զարգացման մեջ:  «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նոյեմբերի 1-ի Ազգային ժողովում մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում 2019թ. բյուջեի քննարկման ժամանակ այս մասին նշեց ՀՀ ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատար Ատոմ Ջանջուղազյանը:
«Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը հետաքրքրվեց՝ ընթացիկ և հաջորդ տարվա բյուջեների մեջ տրամաբանությունը պահպանվո՞ւմ է արդյոք: «Տարբեր կառավարություններ են եղել, բովանդակության իմաստով բնականոն շարունակություն կա՞ արդյոք: Նաև՝ որո՞նք են լինելու այն կառույցները, որոնց գործունեությունն աննպատակահարմար է և կասեցվելու է»,- հարցրեց պատգամավորը:
Ջանջուղազյանն ընդգծեց, որ պիտի կարողանալ չկապել շարունակականությունն առանձին իրադարձությունների, գործողությունների հետ: «Եթե ամեն անգամ պլանավորենք, որ զրոյից սկսենք մի բան անել, նույն տեղում կմնանք: Մենք հիմնական նպատակ ենք տեսնում մեր երկրի մրցունակության բարձրացում: Ավելի լավը դառնալ զրոյից սկսած, անհնար է: Մնացածներն այդպես չեն անում: Զրոյից սկսելը արդարացում չունի: Սակայն շարունակականությունը չի նշանակում, որ պետք է ամբողջը նույնությամբ շարունակենք: Դա նշանակում է, որ մենք պետք է ամեն ինչ գնահատենք զարգացման մեջ: Եվ այդ փոփոխությունները ինքնանպատակ չեն կարող լինել»,- ասաց Ջանջուղազյանը:
Անդրադառնալով երկրորդ հարցին՝ նա նշեց, որ մի քանի կառուցվածքային միավորների արդիականությունը կորել է, և պետք է դադարեցնեն դրանց գործունեությունը: Այն, ինչը լավ է, պետք է շարունակել և զարգացնել, իսկ այն, ինչն այսօրվա կարիքներին չի համապատասխանում, անկախ նրանից, թե ինչու է դրան հասել, պետք է փոխել: Ջանջուղազյանը վստահեցրեց, թե այն կառույցները,  որոնք լավն են և մեր երկրի զարգացման տեսակետից կարևոր են, չեն դադարեցնի իր գործունեությունը:
Justice Turned Into a Show: The Real Purpose Behind the Case Against Vahe HakobyanIdram, Mediamax and Hayordi Foundation Launch Initiative Ahead of Book Giving DayAraratBank Receives Mastercard “Excellence in Strategic Marketing” AwardIDBank has opened a representative office in Glendale, CaliforniaTeam Holding Announces the Launch of the Second Tranche of Its USD Bond Placement. Underwriter - Freedom Broker ArmeniaUcom Services Can Now Be Paid Via Fast Shift Team and the French University in Armenia Help 120 Students Gain Real-World ExperienceUcom Offers Comprehensive Internal Network (LAN) Building Services for Corporate Clients Unibank Became an A-Level Member of the Armenia British Business Chamber Winter adventures continue at Myler: Idram&IDBankWith the Support of AraratBank, KardaLove 5th Anniversary Festival Returns in a New FormatThe Power of One Dram — to Mathemik NGOIDBank’s Nor Nork branch has reopenedOn the impossibility of making payments via Idram for telecommunication operators’ services and the current situationWhen CSR Becomes a Driving Force for Business Development: Lala Bakhshetsyan Five-Year Partnership Between AraratBank and 4090 Charity Foundation Comes to Successful Close Idram and Weixin Pay (WeChat Pay) Launch Strategic Partnership in ArmeniaThe Winners of the Third Round of the Junius Competition Have Been AnnouncedWhat to gift men on January 28: Idram&IDBankIdram Conducted a Financial Literacy Class for Roboton ParticipantsRegarding Payments for Viva Armenia Services via IdramVahe Hakobyan Is a Political Prisoner: Past.amUp to 2% Cashback with IDBank Mastercard and ARCA CardUp to 2% cashback, free Mastercard and free ArCa card when you join IDSalaryAraratBank Sums Up “You Choose the Destination” Campaign Implemented in Partnership with MastercardBook by March 31 and get 15% off your FINTECH360 ticket Ucom Launches Fixed Network Services in Zovuni The FINTECH360 conference will be held in Yerevan from April 27 to 29 AraratBank Partners as General Sponsor of 4090 Charity Foundation's Five-Year Milestone EventAraratBank Takes the Lead in Brand PR Performance Unforgettable Moments and a Profitable Offer at Myler. Idram&IDBank Idram Summarizes 2025The Power of One Dram Donates 5,788,105 AMD to the City of Smile Charity Foundation Converse Bank Successfully Completes Globbing Bond Placement Why the Pressure on Vahe Hakobyan Continues Ucom Introduces Hecttor AI to Improve Call Center Communications The Armenian Apostolic Church: Refutation of a False Premise Vahe Hakobyan Is Being Politically PersecutedIdram employees are the Secret Santa Claus for the students of the Orran Day Care CenterAraratBank Donates AMD 8 million to the Reconstruction of the Spandaryan CanalUnibank Launches Gift Cards New Education Platforms through Cooperation between AraratBank and Aren Mehrabyan FoundationTech Innovator and Winemaker Adam Kablanian Joins the Board of Trustees of the “Music for Future” FoundationUcom Reopens Sales and Service Center on Tigran Mets Avenue AraratBank Receives Visa Trusted Partnership Award 2025 Secret Santa at idplus: Anonymous Gift CardsWe condemn the unlawful actions by Armenia’s Gov. against the Armenian Apostolic Church. Jan Figel Free Style issues Armenia’s first corporate bonds in the fashion retail sector, placed by Cube InvestUnibank Completed the Placement of Its Third Issuance of Perpetual BondsScholarship for 100 Artsakh Students as Part of IDBank’s “Side by Side” Program