«Հյուսիս-հարավի» բազմաթիվ հատվածներ մինչև այսօր նախագծված չեն, այսինքն՝ ռեալ չգիտենք, թե նախագիծը ծայրից ծայր որքան է արժենալու. Փաշինյան
«Իմ քայլ»-ը դաշինքը գլխավորող, ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն իր քաղաքական թիմի հետ դեկտեմբերի 1-ին Կապանում քաղաքացիների հետ հանդիպմանն անդրադարձավ ճանապարհների խնդրին:
«Երբ նախորդ անգամ գալիս է Կապան, տեսա, թե ճանապարհների մի հատվածը սարսափելի վիճակում էր: Այսօր կարող ենք ասել, որ ճանապարհների վիճակն անտանելիից դարձել է թեթև տանելի: Մենք չենք կարող թույլ տալ, որ միջպետական ճանապարհը գտնվի վատ վիճակում: Պետք է պահենք առնվազն լավ վիճակում: Չեմ ուզում անդրադառնալ այն թեմային, որ ռազմավարական առումով կոպիտ սխալ էր «Հյուսիս-հարավ» ավտոճանապարհի շինարարությունը Մեղրիից  չսկսելը: Արդեն դա արված է, կարևորն այն է, որ մենք մտադիր ենք շարունակել այդ ճանապարհի կառուցումը: Մենք ստիպված ենք լինելու նաև ծախսեր անել գործող ճանապարհը պահելու համար»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ «Հյուսիս-հարավ» ճանապարհի կառուցման ծրագրի հետ կապված մի շարք խնդիրներ կան, հարուցվել է քրեական գործ 25 մլրդ դրամի չարաշահումների կապակցությամբ:
«Ինչքան գիտեմ՝ կոնկրետ մարդկանց  մեղադրանք է առաջադրվել: Մենք օրինական ընթացակարգով պետք է վերականգնենք պետությանը հասցրած վնասը: Ասեմ, որ ճանապարհի բազմաթիվ հատվածներ մինչև այսօր նախագծված չեն, այսինքն՝ ռեալ չգիտենք, թե այս նախագիծը ծայրից ծայր որքան է արժենալու»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը: