Միյատովիչը խոստանում է ուշադրության կենտրոնում պահել Լապշինի գործը
Международные новостиԵԱՀԿ մամուլի ազատության հարցերով ներկայացուցիչ Դունյա Միյատովիչը բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինին Ադրբեջան արտահանձնման փաստի առնչությամբ իր մտահոգությունները հայտնել է Բելառուսի իշխանություններին: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան հայտնեց ԵԱՀԿ մամուլի ազատության հարցերով գրասենյակի ներկայացուցիչ Ջենիֆեր Ա դամսը:
«Այս պահին ԵԱՀԿ մամուլի ազատության հարցերով ներկայացուցիչը խնդրի առնչությամբ այլ մեկնաբանություն չունի: Նա իր մտահոգությունն է հայտնել Բելառուսի իշխանություններին: Միյատովիչը կշարունակի դեպքը ուշադրության կենտրոնում պահել»,- ասաց Ջենիֆեր Ադամսը:
Ավելի վաղ Լապշինի արտահանձնման առնչությամբ Միյատովիչը գրառում էր կատարել թվիթերյան իր էջում` նշելով. ««Հիասթափված եմ. բլոգեր-լրագրողին բանտ են ուղեկցում որպես վտանգավոր հանցագործի: Խոսքի ազատությունը պետք է հաղթանակի ԵԱՀԿ տարածաշրջանում»: