Երևանում և 3 մարզում այսօր էլեկտրաէներգիայի անջատումներ կլինեն
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ նոյեմբերի 28-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 ՀԱ Բ-2 թաղ. 83 շենքը, Բաշինջաղյան փ. 17, 181, 183, 185, Արտաշիսյան փ. 46, 48, 50, 50Ա շենքերը, Նուբարաշեն 1փ. 1-21; 3փ. 2-41; 4փ. 1-9; 6փ. 26, 28; 8փ. 2-18; 9փ. 1-32; 10փ. 1-12; 11փ. 6-27; 12փ. 1-12; 13փ. 2-20; 14փ. 1-9; 15փ. 1-40; 16փ. 1-6; 17փ. 1-17; 18փ. 1-8; 20փ. 1-15 սեփական տները, Նուբարաշեն 6փ. 1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 112, 113, 130, 144, 150 շենքերը և 6փ. 1-ին նրբ. 1 շենքը, Նուբարաշեն 9փ. 1; 12փ. 2, 3, 4 շենքերը, Նուբարաշենի թաղապետարանը, Նուբարաշեն փողոցի հողակտորները, Նուբարաշեն Գ և Դ թաղամասերի սեփական տները,
10։30-16։30 Սարի թաղի 14փ. 16-48; 15փ. 20-51; 18փ. 33-86; 19ա փ. 1-39; 21փ. 7-38; 28փ. 1-39 սեփական տները և հարակից հանրային բաժանորդները, Սարի թաղի 2-6, 17-24, 18-28 փողոցները մասնակի և հարակից հանրային բաժանորդները, Սարի թաղի 7-12 փողոցների սեփական տները և հարակից հանրային բաժանորդները, Սարի թաղի 28-րդ նրբ. 2-17 սեփական տները և հարակից հանրային բաժանորդները, Սարի թաղի 2-10 շարքերը մասնակի և հարակից հանրային բաժանորդները, Դավիթ Բեկի փ. 150/27 հանրային բաժանորդը, «Ասավ», «Դելտա ֆրագմենտ» և «ԷՍԱՎ» ՍՊ ընկերությունները, Դավիթ Բեկ պողտայի հանրային բաժանորդներն ամբողջությամբ, Մաշտոցի պող. 58 շենքը և հարակից հանրային բաժանորդները, Թումանյան փ. 15, Նալբանդյան փ. 17, 19, 21 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Թաիրովի փ. 5-47, 10-46, 46/81 սեփական տները, Նորագյուղ թաղ. 37-337, 64-350, 87-346 սեփական տներ մասնակի և հարակից հանրային բաժանորդները, Իսակովի պող. 3/1, 3/2 սեփական տները և հարակից հանրային բաժանորդները, Իսակովի պող. 4, 4/1, 4/2, 5/1, 9 շենքերը, Բարյաբերդի փ. 1-79, Բուդապեշտի փ. 7-27 սեփական տները, Վերֆելի փ. 3-6 սեփական տները և հարակից հանրային բաժանորդները, Կառավարական ավտոպարկը, Պետական Ավտոտեսչության Վարչությունը, Երաժշտական դպրոցը (Իսակովի պողոտա) և հարակից հանրային բաժանորդները, Նոր-Նորք՝ 7-րդ զանգ.՝ Ավետիսյան փ. 5, 6, 7, Կարախանյան փ. 34, 35, 36, 37, 38 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Ավան՝ Նարեկացի թաղ. 35, 38, 40, 41 շենքերը, նախկին «Նոր Ավան» կինոթատրոնը և հարակից հանրային բաժանորդները, Քուչակ թաղ. 47 շենքը, թիվ 170 դպրոցը և հարակից հանրային բաժանորդները,
11։00-17։00 Բաղրամյան պող. 21, 85, 89, Կիևյան փ. 26, 30, 32 շենքերը, Բարբյուս փ. 30 շենքը և 16-38 սեփական տները, Պռոշյան փողոցի 1-ին նրբ. 2-62 սեփական տները, Դեմիրճյան փ. 1-10 սեփական տները, Քեռու փ. 11-44 սեփական տները, Խաղաղ Դոն փ. 13 շենքը, Խաղաղ Դոն փ. 1 շենքի 1-6 մուտքերը, 9 շենքը և 15, 17, 19 շենքերի 1-8 մուտքերը,Դավիթ Բեկ փ. 71, 76, 85, 83, 108, 110, 112, 128 հանրային բաժանորդները,
10։30-16։00 Արտաշատ քաղաքի Իսակովի փողոցը մասնակի,
09:00–10:00 Կապուտան, Հատիս, Զովաշեն, Ջրաբեր գյուղերը, Ջրաբերի ավազահանքերը, հարակից արտադրական տարածքները և հանրային բաժանորդները,
10։00-16։00 Առինջ գյուղը մասնակի,
11։00–16։00 Բալահովիտի «Ավտոգազ» գազալցակայանը, ավազի հանքը, Զին մասը, հրաձգարանը, «Ծիրանի» ռեստորանային համալիրը, հարակից արտադրական տարածքները և հանրային բաժանորդները,
10:00-16:00 Կախակն, Կուտական, Տրետուք, Մեծ Մասրիկ գյուղերը, Մեծ Մասրիկի հեռուստակայանը, «Գոգա-Սեդա» գազալցակայանը, «Վիվասել-ՄՏՍ», «Յուքոմ» և «ԱրմենՏել» ընկերությունների բջջային կայանները,
15:00–16:30 Արեգունի, Փամբակ, Դարանակ, Ծափաթաղ գյուղերը, «Վիվասել-ՄՏՍ», «Յուքոմ» և «Արմենտել» ընկերությունների բջջային կայանները, հարակից արտադրական տարածքները և հանրային բաժանորդները։