Երևանի ավագնու մեծամասնությունը դեմ քվեարկեց Ելք-ի առաջարկներին
Երևանի ավագանու այսօրվա նիստում «Ելք» խմբակցությունը հանդես է եկել մի քանի ամիս «ծեծվող» և հասարակության մեծ մասի բացասական վերաբերմունքին արժանացած փողոցների վերանվանման առաջարկներով: Մասնավորապես, խմբակցության կողմից առաջարկվում է Երևան քաղաքի Դավթաշեն վարչական շրջանի Անաստաս Միկոյանի (Երևան-Եղվարդի խճուղին՝ սկսած Դավիթաշենի կամրջից մինչև Դավիթաշեն համայնքի վարչական տարածքի վերջը) փողոցն անվանափոխել հայ մեծ բարերար Քըրք Քըրքորյանի անվամբ, Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի Ֆրունզեի փողոցն անվանափոխել Ապրիլյան հերոսների անվամբ, Երևան քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանի Ամիրյան փողոցն անվանափոխել Վռամշապուհ արքայի անվամբ, Երևան քաղաքի Արաբկիր վարչական շրջանի Կասյան փողոցն անվանափոխել կաթողիկոս Վազգեն Առաջին Վեհափառի անվամբ և Երևան քաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանի Լենինգրադյան փողոցն անվանափոխել Արցախյան ազատամարտի հերոս Լեոնիդ Ազգալդյանի անվամբ։ Հետաքրքիր է, որ «Ելք» խմբակցությունն առաջարկում է ոչ թե անվանակոչել, այլ անպայման անվանափոխել արդեն իսկ անվանակոչված և ժողովրդի կողմից ընդունված անվանումներով փողոցները, ինչը մեկ անգամ ևս փաստում է, որ խմբակցության այս քաղաքականությունն ունի պատմությունը վերանայելու և անցյալը ջնջելու հստակ նպատակ: Ասել է թե, բոլշևիկներին դեմ լինելով, նրանք կիրառում են հենց նույն բոլշևիկյան մեթոդները` մերժելով անցյալը և վերախմբագրելով պատմությունը, չխոսելով արդեն այն մասին, որ «ժողովրդավարական» այս մոտեցումը պարտադրվում է առանց ժողովրդի՝ այսինքն, տվյալ փողոցներում բնակվող մարդկանց կարծիքը հարցնելու: Բարեբախտաբար, Երևանի ավագանու անդամաների գերակշիռ մեծամասնությունը ևս բնակչության մեծ մասի հետ համակարծիք լինելով, դեմ քվերակեց «Ելք»-ի վերոնշյալ առաջարկներին: