Ամփոփվել են Երևանի ամանորյա տոնական ձևավորման մրցույթի արդյունքները
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Դավիթ Օհանյանը պարգևատրել է Ամանորի և Սուրբ ծննդյան տոների առթիվ հայտարարված «Ամանորյա լավագույն ձևավորում» ամենամյա մրցույթի հաղթողներին: Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի անունից շնորհակալություն հայտնելով ներկաներին՝ Դավիթ Օհանյանը կարևորել է համագործակցությունը մասնավոր հատվածի հետ: Քաղաքապետի տեղակալը նշել է, որ մրցույթի մասնակիցների շնորհիվ մայրաքաղաքի ամանորյա տոնական ձևավորումը տարեցտարի դառնում է ավելի ճոխ և գեղեցիկ: Այնուհետև տեղի է ունեցել պարգևատրման արարողությունը:
«Ամանորի լավագույն ձևավորում» և «Լավագույն տոնական ձևավորված պատշգամբ» անվանակարգերում հաղթող է ճանաչվել Հովհաննես Մարությանը:
Ամանորի ձևավորման գործընթացում յուրահատուկ մոտեցում ունենալու համար մրցանակի են արժանացել «Տաշիր Գրուպ» և «Երեմյան Փրոջեքթս» ընկերությունները:
«Ամանորի լավագույն ձևավորում 2018» մրցույթին ակտիվ մասնակցության և համացանցային քվեարկությամբ 1-ին տեղը զբաղեցնելու առթիվ պարգևատրվել է Հայաստանի Հանրային ռադիոյի անձնակազմը, իսկ 2-րդ տեղը զբաղեցրել է Երևանի թիվ 181 հիմնական դպրոցը:
«Ամանորի լավագույն ձևավորում վարչական շրջանում» անվանակարգում 1-ին տեղը գրավել է Ավան վարչական շրջանի ղեկավարի աշխատակազմը, 2-րդ տեղը զբաղեցրել են Շենգավիթ և Մալաթիա-Սեբաստիա, իսկ 3-րդը՝ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ղեկավարների աշխատակազմերը:
«Ամանորյա լավագույն ձևավորում» մրցույթի շրջանակում պարգևատրվել են նաև մայրաքաղաքի բոլոր վարչական շրջաններում գործող հետևյալ կազմակերպությունները.
Ավան վարչական շրջան.