«Կանայք բիզնեսում»․ Նոր ծրագիր գործարար կանանց համար ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկից
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկը Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական բանկի (EBRD) հետ համատեղ իրականացրեցին «Կանայք բիզնեսում»  թեմայով միջոցառումը, որի շրջանակում կին գործարարներին ներկայացվեց երկու բանկերի համագործակցության արդյունքում ստեղծված ֆինանսական ծառայությունը։
«Նպատակը մեկն է․օժանդակել, ոգևորել ևխրախուսել կին ձեռներեցներին, որպեսզինրանք ավելի ակտիվ լինեն բիզնեսում, եթե դեռ չեն զբաղվում, ապա սկսեն։  Իրենց բիզնեսը ընդլայնելու համար լավ գաղափարներով կարող են գալ բանկմիաժամանակ  ֆինանսավորում և որակյալ խորհրդատվություն ստանալու, նշում եմ որակյալ, որովհետևխորհրդատվության պակաս մեր երկրում չկա, որակյալ խորհրդատվության՝ շատ կա»,-իր խոսքում նշել է ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկի Զարգացման և մարքեթինգի վարչության ղեկավար Արսեն Մելքոնյանը։
«Բանկի ՓՄՁ հաճախորդների 1/3-ը կանայք են և մենք նպատակ ունենքկանանց համար դառնալ առաջին ընտրության բանկը։ Մինչևապրիլի 30-ը կին գործարարների վարկավորումը կիրականացնենք  հատուկ պայմաններով՝առանց գրավի մինչև 4 մլն ՀՀ դրամը 13, իսկԱՄՆդոլարով՝10 տոկոս տարեկան տոկոսադրույքով, իսկ ավելի խոշոր վարկերի դեպքում ՀՀ դրամով12.5ևԱՄՆ դոլարով 9 տոկոս տարեկան տոկոսադրույքով»,-նշել է ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկի ՓՄՁ և կորպորատիվ բիզնեսի պրոդուկտների կառավարման և վաճառքի բաժնի պետ Հակոբ Հակոբյանը։
Women in business առաջարկի մանրամասներին ծանոթացեք այստեղ։
Իրականացված միջոցառմանը մասնակցեցին բանկի հաճախորդ և հաճախորդ չհանդիսացող  ավելի քան 90 կին ղեկավար՝ փոքր ու միջին բիզնեսի տարբեր ոլորտներից։