Էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ Երեւանում եւ ութ մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ ապրիլի 17-ին պլանային եւ վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-16:00 Ծարավ Աղբյուրի փ. 32 շենքը եւ 31-62/1 սեփական տները, Երաժշտական դպրոցը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Հր.Ներսիսյան փ. 1 շենքը, Ազատության պող. 24/4 շենքը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Հակոբյան փ. 2 շենքը, Կասյան փ. 1, 3, 5 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Վաղարշյան փ. 22 շենքը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արեշ 35փ. 71-129; 37փ. 71-134 սեփական տները, Դիմիտրովի նրբ. 1-40 սեփական տները, Նոր Խարբերդի 24-32 փողոցները, Ա.Ավետիսյան փ. 45-65 սեփական տները, թիվ 148 դպրոցը, Վաղարշյան փ. 12 հասցեում գտնվող ոչ-բնակիչ բաժանորդները, Վաղարշյան փ. 20/1 շենքը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կոմիտասի պող. 22, 24, 26 շենքերը, Ֆուչիկի 1-ին նրբ. 6; 2-րդ նրբ. 4, 5, 7 շենքերը, Մարգարյան փ. 25, 27 շենքերը, Կուրղինյան 4, 6, 8 նրբանցքները, Մալաթիա փողոցը, Հաղթանակ թաղամասն ամբողջությամբ, Կաշեգործների 1, 2 փողոցները,
11:00-16:00 Վ.Փափազյան փ. 29 շենքը, Հ.Էմինի փ. 61, 83 շենքերը, Թավրիզյան փ. 48-83 սեփական տները, Սեւքարեցի Սաքո փ. 30-57 սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Դիմիտրով փ. 96-135, 121-155 սեփական տները, Դիմիտրով փ. 96-135, 121-155 սեփական տները, Դիմիտրովի 1-ին նրբ. 1-15; 2-րդ նրբ. 1-15 սեփական տները, Դիմիտրովի 3-րդ եւ 4-րդ նրբ. սեփական տները, Էրեբունի փ. 20, 22 շենքերի 46-90 բնակարանները, Էրեբունի փ. 20, 22 շենքերի 46-90 բնակարանները,
10:30-16:30 Սայաթ-Նովա պող. 10, 12 շենքերը, Նալբանդյան փ. 23/27, 25/14, 25 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Զաքյան փ. 10 շենքը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Եր. Քոչարի փ. 21/1, 21/3, 23/1 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կիլիկիա թաղամասը, Սիսվան փողոցը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արմենակյան փ. 1-35 սեփական տները, Նորք թաղ. 1-15 (կենտ), 2-20 (զույգ), 301, 305 սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ,՝ Թոթովենցի նրբ. 3/3 շենքը, Ն.Ստեփանյան փ. 11, 13 շենքերը, Մոլդովական փ. 26/2, 28, 28/1, 30, 30/1, 30/2, 30/3, 32, 32/1, 36 շենքերը, թիվ 102, 246 մանկապարտեզները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ Գյուլիքեւխյան փ. 1, 2, 3, 31/1 շենքերը, Գյուլիքեւխյան նրբ. 1, 3, 4 շենքերը, Բակունցի փ. 1, 2 շենքերը, Բակունց փողոցի 1-ին նրբ. 2, 3, 4 շենքերը, Ա.Հովհաննիսյան փ. 16, 18, 20 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գայի պող. 51, 53 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
13:00-15:00 Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ թաղպետարանի 1, 2, 3, 4 մասնաշենքերը, նախկին ավտոմատ հեռախոսակայանի շենքը, ստորգետնյա 1 եւ 2 անցումները, շատրվանները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10:00-13:00 Հովտաշատ եւ Փոքր Վեդի գյուղերը մասնակի, Սուրենավան գյուղը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Վեդի քաղաքի Սարիբեկ Վարդանյան փողոցը մասնակի,