«Այսօր իմ մաքսազերծումը եղավ ֆանտաստիկ անհավատալու աստիճան արագ ու առանց կաշառքի»․ քաղաքացու շնորհակալական նամակը՝ Փաշինյանին
Ընկերս ապրանք է մաքսազերծել.
«Բարև Ձեզ պարոն վարչապետ։ Դեռ շոկի մեջ եմ և բառեր չեմ գտնում արտահայտեմ մի ֆանտաստիկ երազին նմանվող դեպքերը, որոնք տեղի ունեցան այսօր։
Նախ ասեմ, որ ես ապրանքներ եմ ներմուծում Հայաստան և լավ ծանոթ եմ մաքսայինի աշխատանքի մեթոդներին։ Այսօր իմ մաքսազերծումը եղավ ֆանտաստիկ անհավատալու աստիճան արագ։ Էլեկտրոնային եղանակով իրական մաքսային արժեքներով և որ ամենակարևորը առանց 1 լումա կաշառքի։ Տևեց 5 րոպե նախկին 5 օրվա փոխարեն։ Անչափ հիացած եմ ու շնորհակալ։
Ասեմ մի այլ դրվագ։ Իմ աշխատողը ազատված է բանակից միգրեն հիվանդության պատճառով։ Արդեն չորրորդ անգամ հետաձգվել էր տարբեր ժամկետներով։ Իրոք հիվանդ է։ Մեկ շաբաթ առաջ հերթական բուժզննության ավարտին հասկացրել էին, ճիշտ է ունի հիվանդություն, բայց կտանեն բանակ եթե շատ կլորիկ գումար չտան ծնողները։
Այսօր հերթական բուժզննումն էր և ասել էին, որ իրոք հիվանդությունն առկա է և իրավունք չունի ծառայելու։ Ասեմ ավելին, ճանապարհածախսն էլ էին փոխհատուցել 2000 դրամ, որը ստացել էր հիվանդանոցի կասսայից։ Ով լսում է այս երկու դրվագը ասում են կարողա երազի մեջ ենք, այդքան անիրական է թվում այս ամենը։ Աստված Ձեզ առողջություն տա պարոն վարչապետ»։