Շնորհավորանք Վերջին զանգի կապակցությամբ
Սիրելի՛ շրջանավարտներ.
Եռասերունդ Երկրապահ կամավորականների միության, Հանրապետության բոլոր երկրապահների, 5-րդ բրիգադի մարտիկների, պատանի, երիտասարդ երկրապահների և իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ վերջին զանգի կապակցությամբ:
Վերջին զանգը հուզումնալից, անմոռանալի արարողություն է շրջանավարտների, նրանց ծնողների, ուսուցիչների համար: Դա այն հուզիչ իրադարձություններից է, երբ հրաժեշտի տխրությունը շաղախվում է կյանքի նոր փուլ մտնելու ուրախության հետ, երբ մանկության, դպրոցական նվիրական հիշողությունների թախիծը միախառնվում է կյանքի առաջին լուրջ փուլը հաղթահարելու և նոր մեկնարկ սկսելու իրողության հրճվանքին:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ այս հանդիսավոր իրադարձության բոլոր հերոսներին՝ ուսուցիչներին , աշակերտներին, ծնողներին՝ ուսումնական տարին հաջող ավարտելու
առթիվ:
Թանկագին շրջանավարտներ, եղեք գիտելիքներով հզոր, հոգեպես գեղեցիկ, ապրեք արժանապատվորեն: Ինչ ճանապարհ էլ ընտրեք, նախևառաջ եղեք Հայաստանի
Հանրապետության արժանի քաղաքացի: Անմնացորդ սիրեք մեր հայրենիքը, ձեր ապագան նվիրեք հայրենիքի շենացմանն ու հզորացմանը: Եղեք մեր ժողովրդի պատվախնդիր զավակներ:
Մեր երկրում կրթությունն ու դաստիարակությունը մշտապես բարենորոգվում է՝ ի շահ եկող սերունդների: Այսօր էլ բազմաթիվ խնդիրներ կան մեր կրթության ոլորտում, որոնք հաջողությամբ հաղթահարվում են մեր մանկավարժների գիտելիքների, ունակությունների, հմտությունների շնորհիվ: Նրանց նվիրական աշխատանքի արդյունքը հոգով, մտքով ու գիտելիքներով հարուստ սերունդն է: Ուստի երախտագիտության և շնորհավորանքի խոսք եմ հղում նաև մեր սիրելի մանկավարժներին:
Առանձնահատուկ շնորհավորանքներս «Պատանի երկրապահ» կառույցի սան շրջանավարտներին, երկրապահների շրջանավարտ զավակներին, ԵԿՄ գործընկեր կառույցների աշխատակիցների շրջանավարտ ուստրերին և դուստրերին:
Հազարավոր հերոս հայորդիներ, ձեր հայրերը, պապերը իրենց կյանքն են տվել, որպեսզի դուք կարողանաք գլուխներդ բարձր, արժանապատիվ ապրել մեր հայրենիքում՝ ձե՛ր հայրենիքում, տեր լինեք երկրին, պետությանը: Հավատացեք ինքներդ ձեզ, մեր պետությանը: Հիշեք՝ վերեւում Աստված է, ներքեւում՝ մայրը, առջեւում՝ անկախ պետականությունը:
Կանաչ ճանապարհ և բարի երթ ենք մաղթում ձեզ, հարգելի՛ շրջանավարտներ: Դուք վաղվա հզոր Հայաստանն եք, վաղվա բարեկեցիկ և պաշտպանված Արցախն եք: