6 մարզպետարանում ՔՀԿ ինկուբատորների հետ համագործակցության համաձայնություն է ձեռք բերվել
Եվրամիության կողմից ֆինանսավորվող «Կառուցողական երկխոսության հանձնառություն» ծրագրի շրջանակներում հունիսի 27-ին քաղաքացիական հասարակությունների կազմակերպությունների (ՔՀԿ) ինկուբատորների խմբերը հանդիպումներ են ունեցել Տավուշի, Շիրակի, Լոռու, Գեղարքունիքի, Սյունիքի, Վայոց Ձորի մարզպետների կամ փոխմարզպետների հետ։
Հանդիպումներին մասնակցել է ինկուբատորների խմբերում ընտրված 36 քաղհասարակության կազմակերպության ներկայացուցիչներ:
Հանդիպումներին ներկայացվել է «Կառուցողական երկխոսության հանձնառություն» ծրագիրը, և նշվել, որ դրա շրջանակներում ստեղծված ինկուբատորների առաքելությունը մասնագիտական և տեխնիկական աջակցություն ցուցաբերելն է Հայաստանի ՔՀԿ-ներին՝ ծրագրի թիրախային 9 ոլորտում վերջիններիս կարողությունները զարգացնելու նպատակով:
Սյունիքի մարզպետ Կարեն Համբարձումյանը կարևորել է մարզում գործող ՔՀԿ-ների աշխատանքը, ինչպեսև  ՔՀԿ-ների և մարզպետարանի միջև համագործակցության և կառուցողական երկխոսության ձևավորվմանը:
Գեղարքունիքի փոխմարզպետ Նարեկ Գրիգորյանի հետ հանդիպմանը ՔՀԿ ներկայացուցիչները ներկայացրին, թե հիմնականում ինչ խնդիրների են հանդիպում ծրագրեր իրականացնելիս: Փոխմարզպետը պատրաստակամություն հայտնեց հաճախակի մասնակցել կազմակերպված հանդիպումներին, ինչպես նաև առաջարկեց անհրաժեշտության դեպքում այցելել համայնքներ, որտեղ որ ՔՀԿ ներկայացուցիչները կիրականացնեն իրենց նախատեսվելիք ծրագրերը:
Շիրակի մարզպետ՝ Կարեն Սարուխանյանի հետ հանդիպմանը «Կոմպասս» ՀԿ  ներկայացուցիչ  Հայկարամ Դրմեյանը ներկայացրել է ծրագրի շրջանակում իրենց՝ «Համազարկ» կոալիցիայի կողմից իրականացվող «Մասնակցային մոնիթորինգ՝ հանուն խելացի համայնքների ստեղծման Հայաստանում» դրամաշնորհային ծրագիրը: Նա խոսել է համայնքներում խնդիրների մասին՝ կապված համայնքներում աղբահանության, լուսավորության հետ։ Մարզպետը պատրաստակամություն է հայտնել ծրագրի իրականցման համար անհրաժաշետ նորմատիվները տրամադրել, հանդիպումներ կազմակերպել փորձագետների հետ:
Վայոց ձորի մարզպետ Արագած Սաղաթելյանի հետ ձեռք  է բերվել պայմանավորվածություն, որպեսզի մարզի քաղաքացիական հասարակության կառույցներն ավելի սերտ համագործակցեն մարզպետարանի հետ և իրենց ներդրումն ունենան մարզի խնդիրների լուծմանը։
ՔՀԿ-ներրին հանրային քաղաքականությունների մշակման գործընթացին ներգրավելու և համագործակցելու պատրաստակամություն են հայտնել նաև Տավուշի մարզպետ Վահե Ղալումյանը և Լոռու փոխմարզպետ Արամ Խաչատրյանը: