Պաշտպանության նախարարը աշխատանքային այցով մեկնել է Արցախ
Հայկական երկու Հանրապետությունների զինված ուժերի փոխգործակցության շրջանակում օգոստոսի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն աշխատանքային այցով  մեկնել  է Արցախ։
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը, Արցախի պաշտպանության նախարարի ուղեկցությամբ, եղել է հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում, ներկա գտնվել բանակային ուսումնական տարվա 2-րդ կիսամյակի առթիվ կազմակերպված հանդիսավոր միջոցառմանը։
Շնորհակալություն հայտնելով անձնակազմին գերազանց ծառայության և նախորդ կիսամյակում ցուցաբերած բարձր ցուցանիշների համար, ՀՀ պաշտպանության նախարարը  մատնանշել է այն խնդիրների համալիրը, որի վրա պետք է հատկապես ուշադրություն դարձնել արդեն մեկնարկած նոր ուսումնաշրջանում` շեշտը դնելով գիտելիքների և հմտությունների կատարելագործմանն ուղղված գործընթացների վրա:
Ուսումնական նոր փուլի  մեկնարկին նվիրված միջոցառումը եզրափակվել է զինանձնակազմի հանդիսավոր երթով։
Այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը,  Արցախի իր պաշտոնակցի ուղեկցությամբ այցելել է նաև ՊԲ հյուսիս-արևելյան առաջնագիծ, հետաքրքրվել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությամբ, խրախուսել մարտական խնդիրների կատարման գործում աչքի ընկած մի շարք զինծառայողների։
Դավիթ Տոնոյանը ծանոթացել է նաև «Հայ վիրավոր հերոսներ» հիմնադրամի կողմից առաջնագծում իրականացվող ծրագրերին՝ քննարկել դրանց արդյունավետության հետագա բարձրացմանն ուղղված հարցեր՝ ևս մեկ անգամ բարձր գնահատելով այն մեծ աջակցությունը, որ ցուցաբերում է հիմնադրամը` առաջապահ ստորաբաժանումներին տրամադրելով առաջին բուժօգնության անհատական և հատուկ մասնագիտական լրակազմեր:
Ծրագրի նախաձեռնողները վստահեցրել են, որ առաջիկայում ևս հիմնադրամը կշարունակի լինել Զինված ուժերի կողքին և իր գործուն աջակցությամբ նպաստել բանակի առջև դրված խնդիրներն առավել արդյունավետ կյանքի կոչելու գործին: