Երևանի քաղաքապետի անցկացրած խորհրդակցության կիզակետում են եղել անկման վտանգ ներկայացնող ծառերի և ապօրինի շինարարության խնդիրները
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը  անցկացրել է հերթական աշխատանքային խորհրդակցությունը, որի սկզբում քաղաքապետարանի աշխատակազմին  է ներկայացրել  քաղաքապետի նորընտիր առաջին տեղակալին, քաղաքապետի տեղակալներին, Երևանի  նորանշանակ գլխավոր ճարտարապետին, ինչպես նաև Արաբկիր, Դավթաշեն, Էրեբունի, Կենտրոն, Մալաթիա-Սեբաստիա, Նոր Նորք և Նուբարաշեն վարչական շրջանների նոր ղեկավարներին:
Ինչպես եղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,մինչ  օրակարգի հարցերին անցնելը՝ քաղաքապետ Հայկ Մարությանն անդրադարձել է  մայրաքաղաքի չորացած, անկման վտանգ ներկայացնող ծառերի խնդրին. առիթը օրեր առաջ Կենտրոն վարչական շրջանի Տերյան փողոցում  տեղի ունեցած պատահարն է:  Հայկ Մարությանը  տեղեկացրել է, որ  խնդրի առնչությամբ ստեղծվում է մասնագիտացված  հանձնաժողով, որն ուսումնասիրելու է  մայրաքաղաքում  գույքագրված և անկման վտանգ ներկայացնող   437  չոր ծառերը և ներկայացնելու է եզրակացություն, որի հիման վրա կկայացվի համապատասխան որոշում:
Մեկ անգամ ևս  անդրադառնալով մայրաքաղաքում ապօրինի շինարարության և հողազավթումների խնդրին՝ Հայկ Մարությանը նշել է, որ այս հարցում մոտեցումը  մեկն  է. ապօրինի կառուցված շինությունները օրենսդրությամբ սահմանված կարգով պետք է ապամոնտաժվեն, իսկ  շինարարության ընթացքում գտնվողները՝ կասեցվեն:
«Շատ կարևոր է, որ այս փուլում ոչ մի ապօրինի շինարարություն տեղի չունենա: Եթե կա մեկը, ով, անտեսելով  Երևանի բնակիչներին, քաղաքային իշխանություններին և գործող օրենքները,  դիմում է այդ քայլին և  հետո նոր   որոշում   դիմել կառույցն օրինականացնելու համար, ապա մենք դա թույլ  չենք տալու»,- նշել է Հայկ Մարությանը:
Աշխատանքային խորհրդակցությանը քաղաքապետին զեկուցվել է, որ ավարտվել է Կոմիտասի անվան զբոսայգու վերակառուցումն ու  բարեկարգումը, և այն   շահագործման կհանձնվի մոտ ժամանակներս:
Ընթացիկ ծրագրերի վերաբերյալ քաղաքապետին զեկուցվել է, որ աշխատանքներն ընթանում են սահմանված ժամանակացույցի համաձայն: Քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հանձնարարել է շարունակել ամենօրյա հսկողությունը՝ աշխատանքների որակի և ժամկետների պահպանման նպատակով: