Բացահայտվել է գողությունների շարք Արարատի մարզում. երկու անձ կալանավորվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Վեդիի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված մեծածավալ քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտվել են մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ  առանձնապես խոշոր չափերի գույք հափշտակելու մի շարք դեպքեր: Երկու անձ  կալանավորվել է:
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, 2018 թվականի նոյեմբերի 8-ին՝ ժամը 04:30-ին, ոստիկանության Արարատի բաժին ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Արարատ քաղաքի դեղատներից մեկում գողություն է կատարվում:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել օպերատիվ խումբը և նշված դեղատանը հայտնաբարել գողության փորձ կատարող երկու անձի, որոնց փախուստը կանխվել է դեղատան սեփականտիրոջ կողմից:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Արարատի մարզային քննչական վարչության Վեդիի քննչական բաժնում հարուցվել է  քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով:
Առերևույթ հանցագործություն կատարելու մեջ կասկածվող անձինք՝ Արարատի մարզի բնակիչները՝ ծնված 1998 և 1991թթ., նոյեմբերի 8-ին ներկայացել են Վեդիի քննչական բաժին, տվել ինքնախոստովանական ցուցմունք:
Նախաքննության ընթացքում Արարատի 20-ամյա բնակիչը ցուցմունք է տվել այն մասին, որ դեպքի օրը մուտք են գործել ոչ միայն հիշյալ դեղատուն, այլև համաքաղաքացու հետ նախնական համաձայնությամբ  նույն  գիշերվա ընթացքում մուտք են գործել նաև Արարատ քաղաքի «Հայփոստ»  ՓԲԸ,  որտեղ փնտրել են գումար, սակայն գումար չգտնելով՝ հեռացել են:
Այնուհետև Արարատ քաղաքի դեղատներից մեկի մուտքի դռան մետաղյա ճաղավանդակը  կտրելու և դուռը լինգի գործադրմամբ բացելու միջոցով մուտք են գործել նշված դեղատուն և դրամարկղից գողացել 110 հազար 720  դրամ գումար:
Բացի այդ, մուտք են գործել նաև Արարատ քաղաքում գործող կահույքի խանութ, սակայն խանութի դրամարկղում գումար չգտնելով՝ հեռացել են, իսկ ժամը 04.20-ի սահմաններում,  մուտք են գործել Արարատ քաղաքի մեկ այլ դեղատուն, որտեղից փորձել են գողանալ դրամարկղում առկա 30 հազար ՀՀ դրամը,  սակայն բռնվել են սեփականատիրոջ կողմից:
Քրեական գործով  տվյալներ են ձեռք բերվել նաև՝ հիշյալ անձանց կողմից  առերևույթ կատարված հանցագործության այլ դեպքերի վերաբերյալ։
Մասնավորապես՝ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած երկու անձինք վարույթն իրականացնող մարմնին հայտնել են իրենց կողմից 2018թ. օգոստոսից նոյեմբեր ընկած ժամանակահատվածում կատարված հանցագործության ևս 10 դեպքերի մասին:
Քրեական գործով ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ 1998թ. ծնված երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ և 3-րդ կետերով (1 դրվագ), 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով (4 դրվագ), 34-177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով (3 դրվագ), 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով (2 դրվագ) և 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ և 3-րդ կետերով,
1991թ. ծնված երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ և 3-րդ կետերով (1 դրվագ), 34-177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով (2 դրվագ), 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով (3 դրվագ) և 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ և 3-րդ կետերով (1 դրվագ):
Քննիչը միջնորդություն  է ներկայացրել դատարան՝ նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորում կիրառելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի հանգամանքների օբյեկտիվ, լրիվ և բազմակողմանի քննությունն ապահովելու, ցուցմունքներում մատնանշված հանգամանքներն ստուգելու ուղղությամբ:
ВТБ (Армения) открыл обновленный офис в городе АштаракИнициатива Idram-а, Mediamax-а и фонда «Айорди» к Дню дарения книгКлеймированный стигмой стыда и позора: кого радуют действия властей Армении? «Паст»«АйаКве» представляет политическую заявку с повесткой смены власти: «Паст»Какие планы у Запада и Пашиняна относительно железной дороги? «Паст»Глава крупнейшего в Европе завода по производству вооружения: Война в Украине не закончится в 2026 годуЦентральный комитет АРФ Дашнакцутюн в Греции: Считаем неуместным встречаться с президентом АрменииIDBank открыл представительство в Глендейле, штат КалифорнияБилл Гейтс обсудил в Китае сельское хозяйство, медицину и сферу ИИПослание Католикоса: Наши души тревожатся из-за многочисленных нападок на нашу Святую Церковь Архиепископа Микаэла Аджапахяна 17 февраля выпишут из больницыВласти Армении передали Австрии обвиняемого в совершении краж гражданинаАкция в защиту Гарегина Второго в соборе Святых Гевондянц в БербанкеСледственный комитет «опровергнув», по сути фактически подтвердил: «Паст»«Серии» нападок на Национальную идентичность: «Паст»Впечатляющая заявка «Сильной Армении» и неприкрытая паника «Гражданского договора»: «Паст»Чем мешает Николу Пашиняну видеоролик Гимна? «Паст»Пашинян уволил главу Агентства по защите персональных данных МинюстаЧеловек с гражданством другой страны не может быть кандидатом в премьер-министры Армении - Пашинян о КарапетянеМакрон хочет лишать права участия в выборах за антисемитизмХудатян и Копыркин обсудили вопрос продления срока эксплуатации второго энергоблока Армянской АЭСTeam Holding объявляет о начале второго этапа размещения долларовых облигаций; Андеррайтер - Freedom Broker Armenia.Кремль подтвердил новый раунд трехсторонних переговоров на следующей неделеОплату услуг Ucom теперь можно осуществлять через Fast Shift «Сказка о царе Салтане» братьев Андреасян превзошла в России предпродажи всех последних сказокГлава миссии ЕС в Армении: С августа 2025 года у нас есть свободный доступ ко всем участкам границыПредставители армянской Диаспоры призывали власти РА и ААЦ урегулировать все разногласияПатрульные самолеты ВМС США провели разведку вблизи ИранаТрамп анонсировал визит в Китай в апрелеСоздают хаос, а затем думают, как его преодолеть: «Паст»Противоположная сторона… антицерковной «реформы»: «Паст»Ucom предлагает корпоративным клиентам комплексную услугу по построению внутренних сетей С какой политической силой будет участвовать на выборах «Страна для жизни»? «Паст»На пути к разрушению церкви «хватается за пену»: «Паст»Еврокомиссия объявила о мерах по ускорению производства дронов и систем противодействия имВодитель пострадавшего вследствие камнепада на проспекте Мясникяна автомобиля рассказал, как это былоВ Армении начнет работать монетизация YouTubeСуд в Германии приговорил к тюремному сроку гражданина США по делу о шпионаже в пользу КитаяЮнибанк стал членом А-уровня Армяно-британской торгово-промышленной палаты Зимние приключения продолжаются в Myler: Idram&IDBankСовет Европы согласился лишить дипломатического иммунитета бывшего генсека в связи с делом Эпштейна Сила одного драма — общественной организации Матeмик Учёные впервые исследовали банки Дарвина с помощью уникального лазерного метода без вскрытияРубен Варданян: Я представляю армянский народ здесь, на этом суде, не боюсь никакого наказания или решенияПервый трейлер «Дьявол носит Prada 2» — смех, интриги и стильВалерий Царукян продолжит карьеру в «Ахмате»В Москве состоится масштабное шоу скрипача-виртуоза Самвела АйрапетянаТрамп: Иран поступил бы глупо, если бы не заключил сделку с СШАНетаньяху обсудил в Вашингтоне с Уиткоффом и Кушнером переговоры США с ИраномК каким ещё мерам прибегнет Пашинян, чтобы сорвать Собрание епископов? «Паст»