Մեր առանցքային նպատակներից է նաև աստիճանական անցումը վարձատրվող պրոֆեսիոնալ բանակին. Ա. Բաղդասարյանը՝ Լոռիում
Քարոզարշավի 7-րդ օրը ՕԵԿ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը այցելել էր Լոռու մարզ: Այս մասին հայտնում են կուսակցության մամուլի ծառայությունից: Այցը նշանավորվել է  Սպիտակ քաղաքի սուրբ Հարություն եկեղեցում կատարված մոմավառությամբ:
Սպիտակի կենտրոնական հրապարակում հավաքված մարդիկ, որոնք եկել էին աջակցելու ՕԵԿ-ին տեղի կառույցի ղեկավար Նորիկ Քերոբյանի ղեկավարությամբ պատրաստակամություն են հայտնել ներդնել ողջ ջանքերը հանուն ՕԵԿ ծրագրային դրույթների իրականացման: Արթուր Բաղդասարյանը հավաքված մարդկանց ներկայացրել է կուսակցության նպատակները, առկա խնդիրները և դրանց լուծման իր մոտեցումները:
Սպիտակից հետո մյուս կանգառը Ստեփանավանն էր, որտեղ Արթուր Բաղդասարյանը քաղաքի վարկանիշային թեկնածու Աշոտ Հայրապետյանի և հավաքված ՕԵԿ անդամների և համակիրների հետ շրջել է քաղաքի փողոցներով: Ստեփանավանի հրապարակում Արթուր Բաղդասարյանը իր հնչեցրած ելույթում շեշտադրել է նոր աշխատատեղերի ստեղծման, պրոֆեսիոնալ բանակին անցնելու անհրաժեշտությունը.
«Հայաստանում մարդիկ աշխատանք չունենալու պատճառով իրենց ճակատագիրն են փնտրում օտար ափերում: Մենք առաջարկում ենք մարզաբնակ տարածքներում, գյուղերում, մարդկանց աշխատանքը համարել որպես աշխատանքային ստաժ: Այդ սկզբունքը առկա է Ֆրանսիայում, Գերմաիայում և մի շարք այլ երկրներում: Մեր առանցքային նպատակներից է նաև աստիճանական անցումը վարձատրվող պրոֆեսիոնալ բանակին, որի մասին մենք բազմիցս նշել ենք մեր ելույթներում»:
Շարունակելով քարոզարշավը ՕԵԿ նախագահն այցելել է նաև Վանաձոր: Բնակչության հետ հանդիպման ժամանակ Արթուր Բաղդասարյանը կոչ է արել  սթափ գիտակցությամբ կատարել ընտրություն հանուն Հայաստանի Հանրապետության ապագայի շենացման.
«Մենք պարտքի և պատասխանատվության զգացում ենք կրում շարունակելու մեր կիսատ թողած  գաղափարները: Մեզ տրված վստահության քվեն նշանակում է  ավանդների ամբողջական վերադարձ, անվճար մանկապարտեզների ցանցի ձևավորում ողջ պետության տարածքում, առողջապահության և կրթության  հասանելիություն, զինված ուժերի արդիականացում և այլն: Գաղափարական ընտրապայքարում դուք որոշեք, թե ում  եք վստահում պետության ղեկը»:
Արթուր Բաղդասարյանը ամփոփ խոսել է նաև հեղափոխության  ընձեռած հնարավորություններից և մարտահրավերներից: «Թավշյա հեղափոխությունը, իհարկե, որակապես նոր իրավիճակ ստեղծեց մեր երկրում, որի աջակիցն ու կրողը եղավ նաև մեր քաղաքական ուժը: Բայց այսօր մարդիկ սպասում են առարկայական փոփոխությունների, սպասում են սոցիալական ռեալ բարեփոխումների: Այս իմաստով մենք չենք տեսնում պետության զարգացման ռազմավարական հայեցակարգ: Մենք չենք տեսնում նաև փորձառու և խնդիրներին հրատապ արձագանքելու ունակ քաղաքական թիմ: Այդ պատճառով ներգրավվել ենք այս ընտրապայքարին՝ ցույց տալով մեր անցած օրինաստեղծ ճանապարհը և երկիրը առաջ տանելու մեր պատկերացումները»: