Փաշինյանի կարևոր նախազգուշացումն ու վերջնագիրը
Այսօր ուղիղ եթերում անդրադառնալով Էջմիածնում տեղի ունեցող ակցիաներին, որի կազմակերպիչները սպառնում են փակել փողոցներն ու ճանապարհները, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է. «Դուք չե՛ք փակելու, որովհետև դուք դրա լիազորությունը չունեք, և ժողովրդից էլ չեք ստացել այդ լիազորությունը, որովհետև ժողովուրդն իր իշխանությանն ընտրել է, և այդ իշխանության լիազորությունն է նաև ապահովել ճանապարհների անցանելիությունը: Եվ նրանք, ովքեր փակում են ճանապարհներ, առնվազն հետևողական, ես ուզում եմ հասկանալ, որ ինչ-որ հարցի վրա ուշադրություն են ուզում հրավիրել»:
Ինչպես ասում են` իրավիճակ է փոխվում. ամիսներ առաջ՝ վարչապետ Փաշինյանը, անդրադառնալով կառավարության դուռը ջարդել փորձող ցուցարարներին՝ նշել էր. «Լավ են անում, իրենց դուռն է` ջարդում են»: Այսօր արդեն, պառլամենտական ընտրություններից հետո, Փաշինյանը վստահության մեծ պաշար է ձեռք բերել: Կառավարության կառուցվածքային փոփոխությունները ենթադրում են, որ Փաշինյանի վերահսկողության տակ կանցնեն նաև ուժայինները, ասել է թե` կարելի է փոխել ժողովրդի հետ խոսելու տոնայնությունը: