Սիլվա Համբարձումյանը «Մարտի 1»-ի գործով հարցաքննվել է
Գործարար Սիլվա Համբարձումյանը «Մարտի 1»-ի գործով հարցաքննվել է։ Այդ մասին Համբարձումյանն ասաց «Ազատության» հետ զրույցում։
Նա նշեց, որ 2008 թվականին 2 միլիոն դոլար է փոխանցել գործարար Սամվել Մայրապետյանին՝ Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին, երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանին և Ազգային անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Արմեն Գևորգյանին փոխանցելու համար, որն էլ իրեն հարցաքննության կանչելու առիթ է դարձել։
«Հոկտեմբերի 6-ին հարցաքննվել եմ «Մարտի 1»-ի կապակցությամբ, քանի որ ես փոխանցումներ ունեի Մայրապետյան Սամվելի հիմնարկի վրա՝ կառուցապատող հիմնարկի, 2 միլիոն դոլար։ Եվ ստուգելուց ինձ կանչել են «Մարտի 1»-ով հարցաքննության՝ պարզելու, թե ես էս գումարն ինչի համար եմ փոխանցել Մայրապետյանին։
Ես սկզբից չէի հիշում, հետո փաստաթղթերը նայելով հիշեցի, որ 2 միլիոն փոխանցել եմ, և ուզեցի ապացուցել, որ դա «Մարտի 1»-ի հետ կապ չունի, ես «Մարտի 1»-ի համար ոչ մի փոխանցում չեմ արել, ընդամենն ասել եմ՝ «ես գործարք եմ արել, գործարքիս չխանգարելու համար, որի միջնորդը Մայրապետյան Սամվելն է, ես Սամվելին եմ փոխանցել, որ հասցնի երեք հոգու՝ Քոչարյան, Արմեն Գևորգյան, Սերժ Սարգսյան», – ասաց Համբարձումյանը։