Գերմանիայի հետ հարաբերություններն ամբողջությամբ չեն վատանա. Թուրքիայի վարչապետ
Международные новостиԳերմանիայի Բունդեսթագի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման մասին բանաձեւի ընդունումից հետո Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանն ու վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմն անմիջապես հանդես էին եկել Գերմանիայի հետ հարաբերությունները «լրջորեն» վնասվելու մասին հիստերիկ հայտարարություններով` նշելով, որ Անկարան «հավելյալ քայլեր կկատարի»: Թուրքիան անգամ անմիջապես «խորհրդատվությունների» համար հետ էր կանչել Բեռլինում իր դեսպանին:
Այսօր արդեն Թուրքիան սկսել է մեղմացնել Գերմանիայի դեմ իր ագրեսիվ հայտարարությունները:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչեով թուրքական ԶԼՄ-ները, Թուրքիայի վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմը հայտարարել է, որ Գերմանիայի հետ հարաբերություններն «ամբողջությամբ չեն վատանա»:
«Ոչ ոք թող չսպասի, որ Գերմանիայի հետ Թուրքիայի հարաբերություններն ամբողջությամբ կվատանան», -ասել է Բինալի Յըլդըրըմը` չհստակեցնելով, թե Հայոց ցեղասպանության ճանաչման մասին բանաձեւի ընդունման հետ կապված ինչ հակաքայլեր է նախատեսում կատարել Անկարան Բեռլինի նկատմամբ: