Առնվազն 14 մարդ է զոհվել Իտալիայում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետեւանքով
Международные новостиԱռնվազն 14 մարդ է զոհվել Իտալիայի կենտրոնական շրջանում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետեւանքով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է La Repubblica թերթը:
6,0 մագնիտուդով ստորգետնյա ցնցումը տեղի Է ունեցել տեղական ժամանակով ժամը 03:36-ին (Երեւանի ժամանակով ժամը 05:36-ին) , դրան հաջորդել Է 5,4 մագնիտուդով երկրորդ ցնցումը:
Երկրաշարժը, որն ընդարձակ տարածք Է ընդգրկել, զգացվել Է բազմաթիվ քաղաքներում, այդ թվում՝ Պերուջայում, Ռիետիում, Նորչում: Հաղորդվում Է վնասված շենքերի, ճանապարհների ու կամուրջների մասին: Ստորգետնյա ցնցումներն զգացվել են Հռոմում: Պաշտոնական իշխանությունների հաղորդումների համաձայն՝ առանձին վայրերում փլատակների տակ մարդիկ են մնում:
Ինչպես նշում Է ՏԱՍՍ-ը, փրկարար գործողությունները դժվարացնում Է այն, որ երկրաշարժի հարվածին ենթարկված շրջաններից շատերը դժվարամտչելի են: