Постпред Ирана при ООН заявил, что Тегеран «решительно» ответит на агрессию США Армянский скрипач Эдуард Даян удостоен Гран-при престижного конкурса в России Аделия Петросян — в финале после короткой программы в женском фигурном катании на ОИ-2026 «Правосудие» превращенное в шоу: истинная цель дела Ваге Акопяна Bloomberg: акции Nestle упали до минимума на фоне скандала с детским питанием Россия и Иран с 1 апреля приступят к реализации проекта ж/д линии Решт - Астара Вэнс: возможное ядерное оружие Ирана не должно попасть в третьи руки Ватикан не войдет в состав Совета мира по Газе В Иране в отношении протестующих возбудили не менее 23 тысяч уголовных дел Глава крупнейшего в Европе завода по производству вооружения: Война в Украине не закончится в 2026 году
ԵՏՄ–ի ու Իսրայելի միջեւ ԱԱԳ մասին բանակցությունների առաջին փուլը նոյեմբերին է ծրագրված
Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովը մտադիր է արդեն այս տարվա նոյեմբերին սկսել ԵՏՄ–ի ու Իսրայելի միջեւ ազատ առեւտրի գոտու ստեղծման շուրջ բանակցությունների առաջին փուլը: Այս մասին «ՌԻԱ Նովոստիին» հայտնել է ԵՏՀ առեւտրի հարցերով նախարար Վերոնիկա Նիկիշինան:
«Բանակցությունների ընթացքը մենք, ինչպես միշտ, չենք մեկնաբանում մինչեւ դրանց ավարտը» ,- ասել է նա:
Դեռ մայիսին Նիկիշինան կանխատեսում էր, որ ԵՏՄ-ն 2017-ին կարող է ազատ առեւտրի մասին պայմանագիր ստորագրել Իսրայելի հետ, որը բազմիցս արտահայտել է իր հետաքրքրվածությունն այդ համագործակցությունով:
ԵՏՄ-ն գործում է 2015-ի հունվարի 1-ից՝ դրա մասնակիցներն են Ղազախստանը, Բելառուսը, Ռուսաստանը, Հայաստանը ու Ղրղզստանը: ԵՏՄ հետ ազատ առեւտրի գոտի ստեղծելու ցանկություն են հայտնել ավելի քան 40 երկրներ ու միջազգային կազմակերպություններ՝ այդ թվում Ինդոնեզիան, Հնդկաստանը, Չինաստանը, Թաիլանդը, Կամբոջան, Իսրայելը: 2015-ին ԱԱԳ մասին համաձայնագիր է ստորագրվել Վյետնամի հետ: